Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon magas tsh magas antiTPO...

Nagyon magas tsh magas antiTPO, kinek mennyi idő alatt javitott a helyzeten a Letrox?

Figyelt kérdés

Azok tanácsát kérném első körben akik tapasztaltak a témában


Tsh: 96

AntiTPO : 730


Megnagyobbodott pajzsmirigy ami látható, nincs göböm, elvileg hashimotom van. Szerintetek mennyire esélyes hogy beáll rendesen minden? Letroxot szedek de már alig várom a kontrollt hogy javul e :(



2023. szept. 12. 18:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szia! Az említett két laborparaméter alapján valóban Hashimotonak tűnik, amiről azt kell tudni, hogy ebben az esetben az euthyreoid állapot elérése a legfontosabb (tehát a normál TSH), ugye, ezért kapod a Letroxot. Annak a felszívódását számos együtt szedett gyógyszer, sőt, pl. még a kávé is befolyásolja. Ideális esetben a mértéke kb. 80%, és a hormonhatás 3-4 nap alatt jelentkezik. Az viszont, hogy a Te esetedben a normál TSH mikor áll helyre, függ az esetleges társbetegségektől, ill. a szedett gyógyszerektől, tehát ez sajnos előre nem megjósolható, gondolom, írtak elő rendszeres labort, a megfelelő hatást a klinikum és a laborparameterek nyomonkövetésével lehet mérni.
2023. szept. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem lehet megmondani, sok idő. De ez marha magas, itt már szerintem a prolaktint is kellene nézni és kezelni is. Szerintem a PM is eléggé megviselt már. Nem tudom mennyi idő lesz a kontroll a Letrox kezdetetől, de erre egy kontroll kevés lesz.
2023. szept. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2 hete szedem a Letroxot 125öst, egyenlőre semmit nem irtak még pluszba fel és 6 hetet mondtak kontrollra de én addig nem fogom kibirni szoval 2 hét múlvára tervezek egy magán labort kérni.
2023. szept. 12. 21:38
 4/19 A kérdező kommentje:
És igen nagyon magas a tsh sokkot is kaptam mikor láttam főleg hogy csak a pajzsmirigy megnagyobbodás volt tünet meg fáradság de vérszegény vagyok igy én pl a fáradságot annak tudtam be, most egy hete lett meg az antiTPO
2023. szept. 12. 21:40
 5/19 A kérdező kommentje:
De van hogy fáj a vesemnél és nem tudom ez a letrox miatt van vagy sem mert inni iszom azért csak remélem nem lesz másnak baja,meg a fejem is fáj 2 napja de nem tudom ez lehet e a hormontól
2023. szept. 12. 21:41
 6/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges pénzkidobás 2 hét múlva ellenőrizni.
2023. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
De akkor már 4hete lesz hogy szedem, annyi idő alatt màr csak látszódnia kellene valaminek, nem?
2023. szept. 12. 22:08
 8/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
De ha látszik is valami javulás, az még semmit sem jelent és főleg az eredménnyel sem fogsz tudni semmit sem kezdeni. Te tudod mennyi pénzed van, de úgyis az fog számítani, amit a kontroll előtt kell csináltatni.
2023. szept. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges a kontroll idő előtt. Minek? Eddig is éltél 97-es TSH-val...

Ha normális adagban kapod, akkor 6 hét múlva jó eséllyel már rendben lesz. Ha meg még akkor is magas, akkor majd emelnek.

Elhiszem, hogy megidejdtél, de ez nem egy sürgősségi állapot....

2023. szept. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Emelni? Igy is olvastam hogy sokan 50el kezdik és azon emelnek, azt mondta a doki hogy lehet 75öst kéne de majd kiderül a kontroll után, azért remélem nem kell az emelés:/ az eredménnyel meg annyit érek hogy talán megnyugtat hogy javul az érték
2023. szept. 12. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!