Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Daganatos betegként lehet...

Daganatos betegként lehet tetováltatni?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok, nyár előtt diagnosztizáltak pajzsmirigy rákot, áttétes nyirokcsomóval. 2 műtétem volt eddig, teljes pajzsmirigy eltávolítás, illetve mindegyik alkalommal nyirokcsomó. 4 hét múlva kezdődik az izotópos kezelés, hogy utána mi lesz, még nem tudja senki. Valószínűleg nyárig biztosan el fog húzódni ez a mizéria, vagyis gondolom én…

Azért írom le ezt ilyen részletesen, mert szeretnék több tetoválást és nem tudom mennyire kockázatos most varratni? Kemóterápiám nagy valószínűséggel nem lesz, ennél a betegségnél nem használ. Még a sugárkezelés jöhet szóba, ha az izotóp nem használ. Szedek hormont napi szinten. Szerintetek mennyit kéne várjak, ami elengedhetetlen most?

Kiváncsi vagyok vannak-e itt olyanok, akik hasonló helyzetben vannak/voltak.



#tetoválás #pajzsmirigyrák #nyirokcsomó áttét
2023. szept. 13. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobban jársz, ha nem itt keresel választ a kérdésedre, hanem ráírsz egy szakmailag hozzáértő tetoválóra vagy konzultálsz az orvosoddal.

Laikusként én nem tetováltatnék, hiszen azzal sérülést okozol a szervezetednek, ami jelenleg épp a rák ellen küzd.

2023. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Mennyire kezelheto - mennyi ideig huzhato ki idoben?


Ha mar volt mutete is, total eltavolitas, nyirokcsomok. A tetovalas alapbol reagal a szervezettel, epidermisbe kerul az anyag. Ami lehet vas-oxid, kadmium femek.


Ahogy latom kemo nem hasznal, az mar kilove. Felek megkerdezni mar hogy te mire szamitasz, de ne adj isten oda keruljon a sor, nem tokmindegy akkor mar? Elvezd ki az utolso idoket.


Ha meg nem, akkor ne ronts a helyzeten.

2023. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem javaslatos
2023. szept. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az onkológusodat kérdezd meg.

Az izotópot mindenképp megvárnám vele.

Rengeteg fiatal emlőrákos tetováltat, természetesen a kezelések, műtét után.


#2 Nem kell még temetni a srácot, a daganattípus miatt nem jó a kemo, nem azért, mert annyira előrealadott lenne a betegség.

2023. szept. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!