Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemgolyót lehet tetováltatni?...

Szemgolyót lehet tetováltatni? Úgy értem, hogy ha valaki kék szemet szeretne, ilyen megoldás létezik?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak színes kontaktlencsék, de azok nem lehetnek benn egész nap, és cserélni is kell őket, szóval a kérdés az lenne, hogy tartósan meg lehet-e változtatni a szemszínt pl. tetoválással? Vagy esetleg létezik valamiféle pigentbefecskendezős megoldás? Bocsi, ha hülyeséget kérdezek.

2022. okt. 26. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Csak ideiglenes megoldások vannak.
2022. okt. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Gondolom, a szaruhártya tetoválására gondolsz: [link]
2022. okt. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es, hű, köszi :)
2022. okt. 26. 17:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne színezi akard! Létezik szín befecskendezős megoldás, de általában csúnya lesz az eredmény, legfeljebb néhány évig tart, és azért gondolj bele, nem veszélytelen mindenféle festéket juttatni a szembe. Színes írisz beültetés is van, de a páciensek legalább fele megvakul.

A jó hír, hogy a barna szemszín alatt mindenkinek kék a szeme. A barna színt a felette lévő melanin réteg adja. Ezt lehet eltávolítani egy speciális lézeres kezeléssel. Ez elvileg végleges megoldás, és még a kontaktlencsénél is biztonságosabb. Nem mondom, hogy nem lehetnek veszélyei, de ha véglegesen kék szemeket szeretnél, természetes kék szemeket, akkor ez a megoldás. Elég költséges. Spanyolországban és Mexikóban tudok ilyen klinikákról, ahol ilyet csinálnak.

Itt a barcelonai klinika honlapja:

[link]

2022. okt. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es, nagy köszönet, erről még sosem hallottam.
2022. okt. 31. 02:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!