Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mindenki úgy mondja: HIV...

Mindenki úgy mondja: HIV vírus. Én úgy mondom HI vírus, mert szerintem a HIV-ben az utolsó betű már magát a vírust jelöli. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Tehát szerintem aki HIV vírusnak mondja az kétszer említi a vírus szót egy helyett.

2023. szept. 21. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked, de a legtobben furan fognak radnezni.
2023. szept. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Annak aki a HIV vírust mond. A nyelv olyan, hogy van egy közmegegyezés (ebben az esetben az, hogy HIV vírus), amit nem feltétlenül olyan módon logikus, mint ahogy akár lehetne is. Vagyis habár logikus amit mondasz valójában csak felesleges okoskodás.


Másik kérdés, hogy ezt a képességed vajon hányszor kell megcsillantanod, mivel szerintem nekem évek (sőt évtizedek) teltek el az életemből anélkül, hogy kimondtam volna azt, hogy HIV vagy azt, hogy HIV vírus.

2023. szept. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

"A humán immundeficiencia-vírus vagy rövidítve HIV a retrovírusok közé tartozó két faj (HIV-1 és HIV-2) összefoglaló neve."


Vagyis nem neked van igazad.

2023. szept. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Háj :)
2023. szept. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Nincs igazad:

1. Ha a V a vírust jelenti, akkor minek a végén külön kimondani? Nyugodtan mondhatnád, hogy HIV, így magában

2. A rövidítések, mozaikszavak esetén teljesen megszokott az érthetőség érdekében olyan szóval kiegészíteni, amit egyébként maga a szó eredete kifejez, pl. PIN-kód

Meg egyébként semmi értelme itt valamilyen logikát keresni, ha a cél az egyértelműség, másrészt a szó eredeti, teljes formáját nem mindenki ismeri.

2023. szept. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Annak, aki úgy mondja, hogy HIV. Nem nagy ügy, HIV a neve, nem HI.

Olyan, mint a TEK-Központ, MNB bank vagy KSH-hivatal, amit szintén nem KS-nek hívunk, hanem a nevén: KSH.

2023. szept. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2023. szept. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

CD lemez.

SMS küldése (rövid szöveges üzenet szolgáltatás küldése)

2023. szept. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!