Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az epilepszia elmúlhat felnőtt...

Az epilepszia elmúlhat felnőtt korban?

Figyelt kérdés
2023. szept. 22. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Soha nem múlik, de gyógyszerrel, fegyelmezett életvitellel

kezelhető.

2023. szept. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ez attól függ, ha gyerekként vagy epilepsziád akkor lehetséges, felnőtt korban már nem
2023. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nem lehet kijelenteni, hogy igen, mert elég sok dologtól függ. Nem mindegy, hogy mennyire súlyos az epilepszia, milyen hamar vették észre, hogyan kezelték, stb.


Az viszont tényleg igaz, hogy a gyerekkori epilepszia jó eséllyel kinőhető. Szerencsére az én esetemben is így alakultak a dolgok.

2023. szept. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem súlyos, minden rossz érzés kivált egy-egy rohamot, de sosincs eszméletvesztésem. Sajnos nekem belső tüneteim lesznek, zsibbadás, hányinger, légzési zavar, folyamatosan úgy érzem a roham miatt, hogy oxigénhiányos az agyam arra az időre és próbálok vért préselni a fejembe, hogy javuljon. CT, MRI is volt és nem volt semmi, illetve egy kisebb agykamra megnagyobbodás, amire vettek agyvizet, de negatív volt, nem volt agynyomás a fejemben. A roham okának nem tudható be közvetlen. De azt tudom, hogy képes úgy gerjedni az agyam, mint egy mikrofon. Külső hatások okozzák, zaj, fények, érzelmi negatív hatások főleg, de olykor az izgalom és a rossz érzések és jó érzések együttesen is képesek.


Mióta gyógyszert szedek azóta van életem, mert sokáig még nem volt és nem kaptam rá gyógyszert, mert félrekezltek, hogy depresszió és pánik lehet... aztán elmentünk egy normális orvoshoz és az megállapította, hogy reflex epilepszia. Írt fel gyógyszert és az beállt rögtön, 2-3 hét után elmúlt a gerjedés. Viszont ma már gyógyszer nélkül nem nagyon lehetek, mert volt, hogy 1-2 napig nem vettem be és jött a gerjedés sokkal erősebben, mint előtte. Szóval nem szórakozok vele, szedem amíg élek, csak ne legyenek ilyen rosszulléteim. Elmúlni ez nekem már sosem fog elvileg.

2023. okt. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!