Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » ADVANTAN oldat hatásos hajhull...

ADVANTAN oldat hatásos hajhullásra?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sokat viszketett a fülem, de még a dobhártyám is. Elmentem a fülészetre, szerinte ez bőrgyógyász dolga. Mentem oda, belenézett a fülembe, Ő nem látott semmit. Mondtam Neki ha már itt vagyok, akkor bepanaszolnám hogy nagyon hullik a hajam vagy 3 hónapja. Széthúzott egy tincset, megfogott pár hajszálat, meghúzta és nem jött ki. /nincs itt semmi baj/ Végül is az ambuláns lapomra írta hogy: Dermatitis, Seborrhoea capitis, Telogen effluvium. Kezelésnek felírt ADVANTAN és SPIRITUS SALICYLATOS oldatot. Egyiket reggel, másikat este kell használni, amig el nem fogy. Kérdezném hogy valaki használta már ezeket a szereket? A papírjukra az van írva hogy nagy felületen ne alkalmazzuk, és az első elvileg szteroidos kence. Ami a hajamat /fejemet/ illeti: nem viszket, nem sebes a fejbőröm, ellenben mindkét fültőnél apró pici kiütések vannak. Hajmosáskor a fejbőr olyan mintha grízes lenne, tehát nem olyan sima mint kellene lenni. Visszamenni hónapok kérdése, magánorvoshoz sem mehetek már ezek után, ezért itt kérdezném meg hogy szerintetek kezdjem el ezeket használni, vagy van rá valami más megoldás is? Csak mert a fülembe ezekből nem tehetek. Lehet kicsit értetlen ahogy leírtam a problémámat, elnézést kérek de jobban nem tudom megfogalmazni. Pánikbeteg vagyok, és minden úgy gyógyszertől, kencétől nagyon félek, főleg a szteroidosoktól. A hajhullás leginkább mosáskor kétségbeejtő, mert összefogva egy kisebb fél diónyi a csomó a hullott hajakból. Fésülködéskor már nem ilyen feltűnő, de napközben előfordul hogy hipp-hopp már megint hajszál. /vállig érő hajam van/.

Köszönöm a segítséget!



2023. szept. 26. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
A spiritus salicylatus szárító hatású, pl pattanásokra nagyon jó. Ha zsíros a hajad akkor a fejbőrtől az - bár ezt nem írtad, de a tüneted erre utal. A füledet is nyugodtan áttörölheted vele óvatosan, ha sebes lenne akkor kicsit csípni fog, de hamar elmúlik. A másik szerrel nincs tapasztalatom. Mielőtt használnád kipróbálhatnál kifejezetten zsíros korpára való sampont hátha az is segítene.A hajmosáskor kihullott hajcsomó nem sok, ami fésüléskor nem esik ki az jön ki mosáskor.
2023. szept. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1/1! Köszönöm a jó tanácsodat, akkor fogok nézni valami speciális sampont hozzá. Elvileg zsíros a hajam, de minden héten egyszer mosom Bánfi hajsamponnal.
2023. szept. 28. 20:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kèrj teljes labort es menj góckutaràsra elvileg abbòl kifog derülni mi okozza a hajhullàst.

Most ènis ezt a folyanotot kezdem el mivel rettenetes hullik a hajam. Es mèg a pànikomra ràtesz azis higy fèlek megkopaszodok...

2023. okt. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!