Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon meg vagyok ijedve,...

Nagyon meg vagyok ijedve, szerintetek mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyjából 2 éve meg van nagyobbodva jobb oldalon a nyakamon egy nyirokcsomó (fájdalmatlan, mozgatható, kb 1-1,5 cm nagyságú).

Nem voltam beteg már vagy fél éve, viszont ha felemelem a fejem/hátradőlök, akkor igencsak látszik. Pajzsmirigy alulműködésem is van, másfél hónapja voltam vérvételen, semmi eltérés nem volt, csak a TSH magas.

Ez a nyaki nyirokcsomó nagyon aggaszt, persze egyből rákerestem, limfómát, leukémiát adott ki... nem fogyok, inkább híztam az elmúlt időben, étvágyam rendben, viszont gyakran fáradt vagyok.

Kb ott van ez a nagy nyirokcsomó a nyakamon, ahol a jobb oldali mandulám helyezkedik el (elöl a nyakamon).


Ugye nem vagyok limfómás, vagy leukémiás??

Évek óta ott van ez a csomó, de biopsziára még nem mertem elmenni.

Ha rosszindulatú lenne, akkor gondolom fogynék és már kórházba lennék igaz?

Pajzsmiriggyel kapcsolatban nemsokára megyek endokrinológushoz.


Légyszi írjatok valami megnyugtatót, minden nap nézegetem, nyomogatom, tiszta ideg vagyok már...


2023. szept. 30. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biopsziára? Előbb ultrahangra kéne legfeljebb. Amit te 1 -1,5 centinek gondolsz az biztos kisebb.
2023. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Voltam már hematológián, ultrahang is volt, ott mondták hogy nagyobb, mint 1 cm.

Javasolták a biopsziát, hogy kizárják a súlyos betegséget, mivel semmi más tünetem nem volt ezen kívül és azóta sincs. Nem mentem el, mert baromira félek az eredménytől, de úgy tudom hogy akinek vérképzőszervi daganata van, ők rohamosan fogynak, hát én pont az ellenkezője vagyok, pajzsmirigy miatt híztam, nem vagyok kövér de kicsit látszik a hízás.

2023. szept. 30. 20:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek menj biopsziára. Mintha ezt a kérdést már korábban is írtad volna.
2023. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem írtam ki kérdést ilyen témával kapcsolatban. De ezek szerint te is úgy gondolod hogy rosszindulatú... szeretnék menni, de borzasztó lenne szembesülni azzal, hogy súlyos beteg vagyok. Ilyen fiatalon gondolom kisebb az esély erre. A vérképem is rendben volt. Egyébként a leukémiát, limfómát kimutatja a vérkép??
2023. szept. 30. 22:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem mutatja ki és kb százféle dolog lehet,nem csak az a kettő,amit leírtál. Mit írtak az uh leletre?
2023. okt. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!