Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire utalhatnak ezek a dolgok?...

Mire utalhatnak ezek a dolgok? Tapasztalat esetleg?

Figyelt kérdés

Kb 1-1,5 hónapja tapasztalom, hogy a bal vádlimnál folyamatos izommozgás figyelhető meg. Nem görcs, hanem látható és érezhető, bőr alatti kis mozgások. Ultrahangon voltam, ott eltérés nem volt.

Emellett egy hete akaratlan kisujj mozgás tapasztalható. Ez nem folyamatos. Van, hogy naponta 5 alkalommal megfeszül egy pár másodpercre, aztán pl. másnap nem veszem észre. Majd ismét elkezdődik.


26 éves férfi vagyok, dr. google miatt eléggé elkezdtem félni pl. az ALS-től.



2023. okt. 3. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Jaj, ez úgy látom "népbetegség".


Az ALS gyakorisága 3-5 fő/100 000 fő. Tehát annak az esélye, hogy ALS-es leszel életed folyamán 0,003-0,005%. Csak ugye ha egy híres ember ALS-es lesz, akkor az ömlik a médiából. Ismersz ALS-est? Láttál már valaha valakit aki ismerősi körödben látott olyat akinek ez van? Nem mondom, hogy lehetetlen, de előbb lesz tüdőrákod, vagy szívrohamod, százszorosan, mint, hogy ilyen ritka betegséged legyen.


És akkor most a saját sztorim. 1 évig rángott mindkét vádlim, kb. nem hagyott már aludni sem, elmentem neurológushoz, megvizsgált, minden negatív. A biztonság kedvéért elküldött vérvételre, emg/eng vizsgálatra (ez az izmok és az idegek elektromos vezetését, esetleges károsodását tudja kimutatni).


Amikor elmentem az EMG/ENG orvoshoz konkrétan nem értette, hogy miért küldött el a neurológus hozzá.


"Maga 35 éves, az ALS nem a maga betegsége, higgye el... én megcsinálom magának a vizsgálatot, de teljesen felesleges, csak 35000 forinttal szegényebb lesz"


Megcsináltattam a dokival, nyilván negatív lett minden, de a doki elmondta, hogy 35 éve neurológus, és két kezén meg tudja számolni, hogy hány ALS-es beteget látott. Mind 50 év felett volt, és nagyon durva tüneteik voltak. Mondta, hogy az ALS nem a remegésről, meg az érzésekről (fáj, bizsereg) szól, hanem arról, hogy konkrétan megszűnik valahol az izommunka, pl. nem tudsz hirtelen fogni az egyik kezeddel, vagy az egyik lábad leáll.


Úgyhogy szó ami szó, ne dr. google-özz, mert felesleges, kitűnően be tud szaratni, mint ahogy annó engem is. Hetekig olvastam róla, alig aludtam, stresszeltem, már láttam magam a tolószékben... Ennek már 1 éve, azóta is remegnek a vádlijaim, de már megszoktam, néha jobb, néha rosszabb.


Ja és a végére a diagnózisom: BFS (benignus fasciculation syndrome) azaz jóindulatú izomrángás szindróma. Nem tudják mitől van, de nem halálos, egyéb tünetet nem okoz.

2023. okt. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Végtére is neked is volt értelme elmenni a dokihoz, mert ki tudtatok zárni bármi komolyabb problémát.
2023. okt. 3. 11:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, menj el ha megnyugtat, de utána ha kapsz egy negatív leletet, hagyd abba a google-özést, de tényleg.
2023. okt. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tessék, pont most jelent meg egy cikk Karsai Dániellel a telexen. Vajon hányan fognak rákeresni a betegségre és érezni magukon? :(
2023. okt. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!