Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi ez az elhúzódó köhögés?

Mi ez az elhúzódó köhögés?

Figyelt kérdés

Múlthét előtt elkaptunk valamit a férjemmel (csináltunk tesztet, nem covid) torokfájással, lázzal, fejfájással meg brutál náthával járt, illetve nekem hurutos köhögéssel.

Ez körülbelül 1 hétig tartott míg minden tünet elmúlt, viszont a reggeli-esti köhögés még azóta is tart. Nem mondanám zavarónak meg súlyosnak, nem igazán köhögési ingerem van hanem azért köhécselek mert néha rám jön hogy csikiz valami. Sok váladék feljött a betegség alatt hála istennek, nagyon köptetőt se kellett szedjek, most is még jön egy kevés de ez már nem sok, csak csikiz és köhögnöm vagy köszörülnöm kell. Éjszaka egyáltalán nem köhögök, napközben meg csak néha-néha.

Volt már ilyen valakinek? Vagy ez normális még 1 héttel a betegség vége után?



2023. okt. 4. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen tesztet csinaltatok? Otthonit? Azok azért nem annyira megbizhatóak.
2023. okt. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kitana. ***** válasza:
Több ismerősöm is ilyenen volt túl mostanában. Még köhögtek sokáig, mikor már jól voltak. Én múlt hónap elején voltam beteg, nem köhögtem sokat ugyan, inkább náthának tűnt, de utána még 1-2 hétig néha kellett, de nekem olyan volt, mintha hirtelen kiszáradna a torkom, szerencsére elmúlt.
2023. okt. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez van most épp. Én nem tesztelek, akár covid, akár nem ugyanolyan sz@r. Igyál citromfű teát, nekem sokat segít.
2023. okt. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én 2 hònapig köhögtem! Az orvos azt mondta, antibiotikumot nem ad rà. a Gyògyszertàrban lehet kapni viszont egy igen jò szopogatò pasztillàt: ISLA cassis a neve, cukormentes és C vitamint tartalmaz.
2023. okt. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Köhögésre, reketségre kivàllò!
2023. okt. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 qborka ***** válasza:
Én, illetve az ismerettségi köröm már legalább 5 éve nehezen hagyja abba a köhögést egy felső légúti fertőzés után.. 2018ban nekem csak annyi tünetem volt,hogy köhögtem,de azt 2 hónapig kb,de meg sem bírtam szólalni néha. Asztma gyógyszer(pipa) segített, "túlpörögtek" a hörgőim.
2023. okt. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy ennyien vagyunk/voltunk ebbe mostansàg.😄

De egy kicsit megnyugodtam akkor, hogy nektek is hasonló a lefolyása.


#1. Az anyósom hozta haza a kórházból a teszteket, ápolónő. Mi is meg ők is csináltak tesztet a munkahelyeink miatt. De egyébként covidosak 2x voltunk már a férjemmel, az nem ilyen volt, éreztem hogy ez nem az, hanem a szokásos őszi-téli nyavalya csak azért írtam ki hogy teszteltünk mert tuti valaki betalált volna azonnal, hogy “ÚRISTEN EZ COVID”

2023. okt. 5. 21:09
 8/8 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm szépen! Ma már kicsit kevesebbet köhögök de azért holnap beszerzek egy ilyet, kipróbálom!
2023. okt. 5. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!