Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az ember megérzi, ha közeleg...

Az ember megérzi, ha közeleg a vég?

Figyelt kérdés

(Hosszú lesz, bocsánat)

Az a helyzet, hogy úgy érzem, már nincs sok hátra. Sosem voltam az, aki hű de félt a haláltól, viszont ettől függetlenül nyilván nem is óhajtozom eltávozni. Szeretek élni. Amit tudni kell, hogy egy 18 éves végzős srác vagyok, és autoimmun pajzsmirigy gyulladásom van. Erre a betegségre szedem minden nap az előírt gyógyszereket, viszont mostanában egyre rosszabbul érzem magam. Nagyon fáradt vagyok, pedig eleget alszom és eleget eszek, mégsincs energiám. Tesiből is fel vagyok mentve (könnyített) így nem vagyok annyira terhelve, mégsem tudok csinálni körülbelül semmit. Kicsit olyan mintha a testem nem bírná.

A betegségem miatt vannak rosszulléteim, ezek általában kimerülnek a szédülésben és fejfájásban, illetve az egyensúlyom néha elveszik, emiatt dőlöngélek sétálás közben, de már hozzászoktam, nem tulajdonítok neki nagy figyelmet. Viszont ez az erőhiány megvisel. Tesiből a tanév elején még az osztály legjobbjai között voltam, mostanra meg már felmentettként vagyok jelen - kicsit drasztikusan romlik a helyzetem, úgy érzem.

Tehát összességében úgy érzem nincs sok hátra; kezdem is elveszíteni az érdeklődésemet mindentől.

Viszont: Mivel hormonális betegség, így azzal is tisztában vagyok, hogy befolyással van a hangulatomra, így szkeptikusan kezelem egyelőre a dolgot. Illetve ősz van, ami szintén hatással van az emberek hangulatára.

Szóval kettős érzésem van: egyfelől úgy érzem meghalok hamarosan, másfelől meg nem hiszek magamnak, mert lehet csak szórakozik velem a szervezetem.

Hamarosan lesz kontrollom, érdemes ezt megmondani az orvoasnak, vagy végső soron nincs min aggódnom?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2023. okt. 7. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Nyugi, nagyon messze még a vég :) ez gyógyszerekkel kezelhető.

Kontrollon mondd el az orvosnak, lehet állítani kell a gyógyszerek adagolásán.

Jobbulást! :D

2023. okt. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Mindenképp mondd el az orvosnak. Jobbulást kívánok.
2023. okt. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Igen, állítani kell a gyógyszer adagolásán, le kell állítani! A megoldás és a mentális egészséged a saját kezedben vagy, nagyon fiatal vagy még! Az nyilvánvaló, hoogy nem tudod te magad irányítani a gondolataidat teljes mértékben, ehhez ad segítséget egy jó pszichológus, ak felszínre hozhat olyan problémákat, amiről nem is gondoltad, hogy annak okán lehet a jelenlegi állapotod. Illetve járj el kirándulni, beszélj őszintén a problémáidról a szüleidnek, és olyan barátoknak akkben megbízol, hogy ne tudódjon ki! Összeségében, hosszú beszélgetések szakemberrel, kirándulás ha már egy kcsit "felépültél". Mert olvasatom szerint a jelenlegi állapotodban ez nem menne! De hidd el, egyre jobban leszel, bízz magadban, hajrá! :)
2023. okt. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Manócska1 ***** válasza:
Szerintem is állítani kell a gyógyszereden,legközelebb említsd a dokidnak hogy úgy érzed így kevés. Igen,a közérzeted hangulatod lehet más okok miatt is. Próbáld lefoglalni magad,sétálj sokat a friss levegőn most már nincs az a nagy hőség. Ha gondolod írj priviben,ha tudok segítek. Jobbulást!
2023. okt. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok, némi javítást igényel írásom, gyorsan próbáltam gépelni. *hogy, aki, akikben.
2023. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát!

3: Lelki problémám per pillanat nem nagyon van, csak fizikailag érzem magam teljesen offrottyon. Bár a szeptember nem volt túl mesés, mert túlesetem egy szarul sikerült első randin, illetve egy elb@aszódott osztálykiránduláson, de a barátaim végig ott voltak mellettem és együtt kilábaltunk belőle. Talán megterhelt a sok sztressz, de máskor is volt már stresszes időszakom, viszont akkor nem romlott le ennyire a fizikai állapotom. Ezért is aggódom. Egyelőre a családomnak meg a barátaimnak nem akarok szólni, mert nem akarok vészmadárkodni, de az orvosnak mindenféleképpen szólok!

Viszont tényleg köszönöm szépen a válaszokat, kicsit jobban érzem magam!

2023. okt. 7. 16:02
 7/12 Manócska1 ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Örülök hogy kicsit jobban érzed magad! csak így tovább!
2023. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kovacs magdolna2 ***** válasza:
50%

Hat én kerulnem q dokikat mert addig jársz hozzá míg a sok gyogyszarral megolnek de mindenki azt hisz amit akar , nekik a céljuk hogy amíg élsz gyogyszerfuggo legyél.

Autoimmun betegségből os rengeteg ember meggyógyult etkezes megvaltoztatsaval...de hát mindenki azt hisz amit aksr

2023. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kovacs magdolna2 ***** válasza:
Van aki érzi, van aki megoli magat, van aki meg nem.tudja mert mások ölik meg sipup. Amúgy meg a halál nem fáj olyan mintha elaludnal....hazatersz
2023. okt. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Manócska1 ***** válasza:
Kérdező hogy vagy?
2023. okt. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!