Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A fülfelszúrás mennyire...

A fülfelszúrás mennyire fájdalmas beavatkozás?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2023. okt. 10. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon.
2023. okt. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Szörnyűűű
2023. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Felnőttként nem tudom, én kicsi voltam, de traumatizált egy életre.
2023. okt. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hmm...tudtommal ez nagyon regi modszer es mar nemigazan csinaljak Nagyapam fulorrgegesz o csinalta anno, nekem is fel akarta en ugy hisztiztem hogy nem birtak velem aztan felfakadt...de nem lettem hallas karosult.


Amit en tudok, a volt ferjem fulorrgegesz volt hogy manapsag megelozni probaljak. Antibitikum es fullcseppekkel. Aztan lehet hogy van aki ugye olyan keson fordul orvoshoz hogy mar az sem segit.

2023. okt. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jól írod #4! Nekem is ez van, de, ha 2 hét múlva nem használ a fülcsepp, akkor szúrás következik. Én már máris mennék, mert nagyon hiányzik a munkámhoz a fülem... Csak mindenki riogat, hogy rettenetes fog fájni...
2023. okt. 10. 11:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy manapság ezt már elérzéstelenítik. Nem mondom, hogy akkor nem is fájhat, de akinek arcüreg felszúrása volt annak sem túlzottan fáj már az a beavatkozás. Nem gondolom, hogy a kettő között óriási különbség volna, főleg, hogy az utóbbinál csonton hatol át a tű.
2023. okt. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A hallójáratba egy hegyes eszközt vezet az orvos, amivel apró lyukat ejt a dobhártyán. Ez lényegesen kisebb, mint ami a dobhártya átszakadása során keletkezett volna, sokkal jobban is gyógyul. A beavatkozás rövid ideig tart, de a szúrás fájdalommal jár, ezért – különösen gyerekek esetében – javasoljuk az érzéstelenítőt. A fülszúrás után a gennyes váladék távozik a dobüregből, a beteg szinte azonnal megkönnyebbül, a fájdalom majdnem teljesen megszűnik.



neten olvastam epp. en betelefonalnek es megmondanam kersz erzestelenitot akar fizeted is ha a TB nem allja. ennyi

2023. okt. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fájt mikor gyerekként felszúrták. Most biztos nem fáj. de azóta is gondok vannak vele, jobb kihagyni, csak legvégső esetben
2023. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!