Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Felszúrják a fülem?

Felszúrják a fülem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem már novemberben bedugult mindkét fülem, az 2 hét után körülbelül el is múlt. Viszont március óta megint előjött, április 11.-én voltam átmosatni a fülem, akkor ki is dugult mindkettő, utána babaolajjal lágyan, illetve infra. lámpával kezeltem. Viszont 2 hete a bal fülem vissza bedugult. Esélyes, hogy ha visszamegyek felszúrják? A doki azt mondta hallójárat gyulladásom van.

2016. máj. 24. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Hallójáratgyulladást nem szúrnak fel, ugyanis a baj a dobhártyádon kívül van. Akkor szúrnak, ha a középfüledben van a gyulladás (típusosan kisgyerekek betegsége). Ki fogják tisztítani, és kapsz bele valamilyen papírcsíkot (antibiotikum vagy más oldat), hogy gyógyuljon. Ne aggódj, nem szúrnak fel semmit :)
2016. máj. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, most megnyugtattál! :) Csak megijedtem, hogy már másodjára talán nem mossák ki, hanem esetleg felszúrják, mert előzőleg is kimosták, és tettek bele egy csíkot. Köszi szépen, holnap azonnal kérek időpontot!:)
2016. máj. 24. 19:41
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
:-)))
2016. máj. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Ha fül gyulladásod volt,arra kellett volna gyógyszert is kapnod .Az eldugulás a fülzsírtól lehetett,igaz ez is okozhat gyulladást is .Most újra a fülzsír okozhatja a dugulást,ki fogják mosni .

Semmi otthoni kezelést nem szabad csinálni .

2016. máj. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, ma este próbáltam finoman vízzel és fülpiszkálóval "megtisztítani" de akkor többet hozzá sem nyúlok.
2016. máj. 24. 22:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 A csík a fülbe rendszerint antibiotikum (vagy ecetsav oldat, de a célja ugyanaz, és enyhébb esetben ugyanolyan hatékony). Szisztémásan (vagyis szájon át) nem adnak hallójáratgyulladásra gyógyszert, csak ha súlyos betegségről van szó, vagy társul középfül gyulladással.


Kérdező: ha az orvos azt mondta, hogy gyulladt, akkor kerüld a piszkálást és a vizet. Iszonyú megállni bedugult füllel, tudom, de egyrészt felázik az érzékeny bőr, ami további gyulladást okoz (és cserébe nemcsak bedugul, de nagyon fájni is fog), másrészt nagyon könnyű megsérteni a dobhártyát is, és akkor beljebb terjed a gyulladás.

2016. máj. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen, tényleg idegesítő, azért is piszkáltam. Ma fél 3-ra kaptam időpontot, remélem tényleg csak átmossák, és végre kidugul.
2016. máj. 25. 12:19
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazából ki vákumozták, nagyon kellemetlen, de azt mondom ki lehet bírni! :D 1-2 percig utána fájt, csiklandós volt, de most így 2 órával utána semmi bajom, azt mondta a doki ez lehet egy bőrben lévő vírus, ami még nem jött fel, hanem ottragadt, 1 hét múlva mondta, hogy nézzek vissza. Ha valakinek esetleg ilyen problémája lenne, ne ijedjen meg, nem fáj, csak kellemetlen, de tűrhető! :D Köszönöm mindenkinek a választ! :D
2016. máj. 25. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!