Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon magas a vernyomasom...

Nagyon magas a vernyomasom meg izgulos vagyok + szorongos is ,az orvos azt mondta nincs bajom, de még nem szexeltem es ha magamnak cdinalom mar akkor is ug ver szivem mert ug gelizgulok hogy ez bem normalis,ha egy nő csinálná mar akkor elajulnék..?

Figyelt kérdés
Mit tegyek????mas is van igy?

2023. okt. 10. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Covercard...
2023. okt. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A magas vérnyomásra és a szapora pulzusodra nem mondhatta az orvos, hogy nincs semmi bajod, ugyanis a magasvérnyomás betegségből alakulnak ki a többi un. "társult betegségek", éppen ezért a magasvérnyomás betegség alapbetegségnek számít, amit folyamatosan kezelni kell.

Szerintem jobban jársz, ha felkeresel egy jó belgyógyászt, és talán még kardiológiai szakrendelésre is el fognak küldeni, hogy kizárják (vagy igazolják) a szervi problémát.

2023. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mennyi az a magas?
2023. okt. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A magas vérnyomás abszolút értéken is magas vérnyomás, és mindenképpen kezelni kell.

115-120/80-85 normál

130-135/90-95 emelkedett

140-145/95-100 magas

150-160/100-110 fölött stroke veszély

Akár a szisztolés akár a diasztolés értékek önmagukban is eltérnek a meghatározottaktól, már azok is abnormálisnak számítanak.

2023. okt. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!