Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jelenleg melyik léguti megbete...

Jelenleg melyik léguti megbetegedés terjed?

Figyelt kérdés

Minden második ember köhög, és sikeresen össze szedtem én is.

Mivel csak ügyeltess orvosunk van heti 1x, így még nem voltam, csak telefonon beszéltem vele (időpont miatt is), de csak általános dolgokat javasolt addig is.

(Köhögés, torokfájás, láz, *** erős ízületi fájdalom, némi orrfolyás.)



2023. okt. 13. 16:25
A kérdező szavazást indított:
influenza
covid (variáció)
rsv
valami más
12 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Épp most produkált a fiam egy pozitív covid gyorstesztet. Kicsit náthás szerda óta, kicsit köhög. Ahova dolgozni menne vasárnap, van egy asztmás, azért nézte meg. Úgyhogy nem megy dolgozni oda.
2023. okt. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sok ismerősöm covidos most, szóval mifelénk az terjed. A köhögés az nagyon megvan mindenkinél.
2023. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Paranoia nélkül: normál őszi köhögés, megfázás; mint minden évben, amikor véget ér a nyári idő.

Paranoiával: fel kell venni a legújabb oltást, halálos covid variáns pusztít el mindenkit oltás nélkül.

2023. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A többszáz felsőlégúti vírus közül az egyik. Elmondom, mi volt 2020-ig minden télen az orvosi diagnózis: Valami vírus. Na, most ugyanez van, csak már beleeshet a covid is 🤷🏼‍♀️
2023. okt. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
#3 #4 hát amikor én voltam iskolás sosem volt járvány szeptemberben, hanem csak télen jött az influenza, amitől a fél iskola itthon volt, most meg egy rakás ismerősöm gyereke beteg, munkahelyemen a fele kolléga táppénzen van. Nem tudom milyen szokásosról beszéltek.
2023. okt. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

#5! Aztán mikor voltál te iskolás, amikor senki nem volt náthás egész ősszel-télen?🤣Nem csak influenza van a világon.

Egyébként, ha ez vigasztal, tesómék Floridában élnek, ahol nem mondhatjuk, hogy hideg van. Az iskolás gyerek mégis kb.2hetente visz haza valami takonykórt a suliból és nem, nem covidos minden héten.

Most azért van több, mert az emberek immunrendszere eltunyult a 2 év bezártságtól és maszkozástól. Mondjuk én tavaly is pont annyiszor voltam megfázva, mint minden évben. 3x.

Valószínűleg csak jobban észreveszed, mert iskolás korodban le se sz@rtad, hogy épp ki fújja az orrát, vagy köhög melletted.

#4

2023. okt. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

#6 pontosan kimondtad a lényeget: kis taknyolós nátha volt minden ősszel, most meg lázas betegek, meg köhögnek az emberek. Sztem nem ugyanaz a szitu.

Amúgy ha te egy tél alatt régen is 3x beteg voltál, akkor a te immunrendszered tényleg gyenge, ezt aláírom.

2023. okt. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6%

#7! Te miről beszélsz? Nem mondom, hogy semmi baja az immunrendszeremnek, mivel autoimmunbeteg vagyok, de nehogy már évi 3 szaros kis nátha olyan sok legyen. (Összehasonlításképpen barátnőm most beteg 2x szeptember óta, én még nem voltam.) Lázas meg SOHA nem vagyok. Influenzát 10 évente 1x kapom el. Gondolom, a covidot is legközelebb majd 9 év múlva, mert tavaly nyáron voltam.

Azok, akik most lázas betegek egy szélfuvallattól is belázasodtak eddig is, ismerek ilyen embereket. Inkább rajtam szoktak csodálkozni, hogy SOHA nem vagyok lázas.

#6

2023. okt. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!