Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Enyhén emelkedett székletkalpr...

Enyhén emelkedett székletkalprotektin eredmény jelenthet gondot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rengeteg negatív lelettel rendelkezem, ezekkel mentem már el a gasztrósomhoz. Ő első körben IBS-re, vagy felborult bélflórára gondolt az elmondottak alapján, de azt mondta biztos, ami biztos alapon csináltassunk CRP tesztet, de ha nem több 100-as az érték, akkor nem vizsgálódna.

Megkaptam az eredményt, 50 van rá referenciának írva, nekem 72 lett. Tehát oké, nem ment 100 fölé, de félek, hogy referencián felül van. Nyilván menni fogok vissza hozzá, de hetekig nem tudnak még fogadni és én lerágom a körmöm aggodalmamban, hogy valami bajom van-e..

Csak online tudtam megkérdezni egy gasztróst, aki azt mondta, hogy 100 feletti értéknél kell arra gondolni, hogy lehet valami gyulladásos dolog a háttérben. Ez némiképp megnyugtatott, de még mindig nagyon parázom, valakinek van ezzel tapasztalata, ért hozzá?


Köszi a válaszokat!



#IBS #IBD #CRP #calprotectin #CRP eredmény #székletcalprotectin
2023. okt. 18. 14:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mik a tüneteid? Ez az éeték még nem feltétlenül jelent semmit,tünetekkel és egyéb leletekkel szokás együtt nézni.

Amúgy ne úgy utalj rá, mint CRP, mert az abszolút más és ha egy orvosnak azt mondod, hogy 72-es a CRP-d, lefordul a székről...

2023. okt. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
*érték
2023. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ja bocsi, a székletcalprotectinre gondolok persze.

Hát ilyen tipik IBS-es a gasztroenterológusom szerint, bár fájdalmaim nincsenek különösebben. Puffadás főként, meg szellentéssel előfordult váladékozás, amit szintén IBS-nél hallottam sokszor. Láz, fájdalom nincsen szerencsére.

hasi UH, ételérzékenységek, gluténérzékenység, vérkép full negatív, minden jó volt.

2023. okt. 18. 14:27
 4/18 anonim ***** válasza:

Engem ezzel az ertekkel megtukroztek. 28 eves vagyok. Engem megnyugtatott a vizsgalat. Lehet barmi igazabol.

Hasi uh nekem is negativ volt.

De engem nem nyugtatott msg az sem. Tudni akartam,mi ez pontosan

nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#4

Én is csak a megnyugvás végett gondolkozom rajta.. Azért eléggé pörög rajta az agyam, pláne, hogy azért van egy hipochonder hajlamom sajna.

Neked hogy zajlott a vizsgálat?

nov. 28. 07:31
 6/18 anonim válasza:
Szia! Nem gondolom hogy még néznéd itt a kérdésed, de azóta kiderült valami? Szintén ilyen helyzetben vagyok, ugyanezek a vizsgálatok voltak nálam is negatívak, minden jó.. nekem bal oldalt “fáj a hasam”, de igazából puffadás, vagyis levegősség miatt. Érzem mindig olyankor, hogy olyan mintha ott lenne egy levegőbuborék. Nekem a calprotectinem 57,4 lett, nagyon minimálisan több de hipchonder hajlamom miatt aggódok én is.^^
márc. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#6

Szia!

És neked mit mondtak erre a borderline calprotectin eredményre? Amúgy nagyon hasonló nekem is, bal oldalt érzek csak ilyen levegőt néha, meg időnként puffadás főleg estére.

márc. 27. 17:51
 8/18 anonim válasza:
Még semmit sajna, nemtudjuk elérni az orvost:( Pedig jó lenne tudni mitől lehet ez.
márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Az lemaradt, hogy neked azóta mondtak valamit az eredményre? Egyébként a #6-os vagyok.
márc. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Annyit mondtak széttárt karokkal, hogy hát ez egy kétes eredmény és nem vagyunk beljebb. Szóval valami enyhe gyulladás lehet maximum, aminek sok oka lehet. Tükrözést vetette fel az orvos - pedig először azt mondta nekem, hogy 100 feletti értéknél javasolná - más ismerősömnek 90 lett ez a lelete, nem küldte tovább vele az orvos, rámondta, hogy ez bizony valami intolerancia vagy pedig IBS és ki kell tapasztalnia, mit nem ehet és mit nem.. Erre valahogy mindenki mást mond.

Belém lett ültetve a para azért, ez volt Decemberbe, hogy ezt közölte velem az orvos, szóval akármennyire drága én kapszulás tükrözésen gondolkozom.. Magánban lehet ilyet csináltatni, azon mindent is látnak, az egész emésztőrendszered megnézi.

márc. 28. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!