Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Enyhén emelkedett székletkalpr...

Enyhén emelkedett székletkalprotektin eredmény jelenthet gondot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rengeteg negatív lelettel rendelkezem, ezekkel mentem már el a gasztrósomhoz. Ő első körben IBS-re, vagy felborult bélflórára gondolt az elmondottak alapján, de azt mondta biztos, ami biztos alapon csináltassunk CRP tesztet, de ha nem több 100-as az érték, akkor nem vizsgálódna.

Megkaptam az eredményt, 50 van rá referenciának írva, nekem 72 lett. Tehát oké, nem ment 100 fölé, de félek, hogy referencián felül van. Nyilván menni fogok vissza hozzá, de hetekig nem tudnak még fogadni és én lerágom a körmöm aggodalmamban, hogy valami bajom van-e..

Csak online tudtam megkérdezni egy gasztróst, aki azt mondta, hogy 100 feletti értéknél kell arra gondolni, hogy lehet valami gyulladásos dolog a háttérben. Ez némiképp megnyugtatott, de még mindig nagyon parázom, valakinek van ezzel tapasztalata, ért hozzá?


Köszi a válaszokat!



#IBS #IBD #CRP #calprotectin #CRP eredmény #székletcalprotectin
2023. okt. 18. 14:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

4 vagyok. Kapszulas sokat nem ér mert körbe-körbe mozog,csak néhányat fotóz, nem lát mindent, ergo lehet hogy egy fekélyt, polipot, rossz esetben daganatot nem vesz észre. Még egy ellene: ha polip van is,felvétel igazolja, tükrözés megintcsak kell mert az tudja csak leszedni.

Túl kell esni a sima kolonoszkópián. Ha a kapszulasat megfizeted,abbol altatasosat siman letudod azon az áron és mindent is látnak.

márc. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

(Altatasos alatt a gyomor es beltukrozesre gondoltam)

A 24 oras béltisztitas nem gáz annyira mint mondjak. Picoprep tasakos itallal turheto, nem tobb liter löttyot kell meginni.

Én husleves alaplét ittam egesz nap igy a sók és asvanyi anyagok potolva voltak.

márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Hát azért kemény, hogy nem igazán tudnak mit mondani erre. Nekem fel sem veszi az orvos, így nem tudom mi lesz.

Egyébként ez eszembe sem jutott, a kapszulás tükrözés. Baromi drága mondjuk, nem hiszem hogy egy jó ideig eltudnék menni. De a simát nagyon nem szeretném én sem, de jó lenne tudni mi a bajom, mert engem is aggaszt attól még.

márc. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
#6 voltam - ez lemaradt ismét😆
márc. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ezek az új kapszulás technikák több mint 90%-át átlatják az egész gyomor és bélrendszernek már, plusz nekem mellette szól, hogy ha vékonybélben lenne gond, azt nem látja meg a hagyományos tükrözés se felül, se alul, mert oda nem tudnak bejutni. Így sokaknak így is úgy is ajánlják a kapszulást is, úgy tudom.

Ha hagyományos, csak és kizárólag altatásban, viszont engem soha nem altattak és iszonyú nagy parám van tőle, nem egyszerű félelem, nálam ez egyenesen egy fóbia tőle.

Proktológus orvos azt mondta nekem, ő egyelőre mondjuk nem látná ezt indokoltnak, csak ha nagy aggályaim vannak, a megnyugvás végett.

Sok kellemetlen vizsgálatom ilyen olyan dolgom volt már gyökérkezelések, foghúzások, végbélvizsgálat stb. de van, amire nem bírnám rávenni magam.. Ha pl a kapszulás után - ne adj Isten - azt mondaná a doki nézzünk is be, oké, akkor muszáj lenne, akkor altatás.

De egy kollégámnak pl már MRIn látszott, hogy valami nem oké és be is diagnosztizálták az alapján.

márc. 28. 16:15
 16/18 A kérdező kommentje:
Ja négyes, te voltál akinek tök hasonló eredménye lett, mi lett nekem az eredményed amúgy?
márc. 28. 16:17
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem rejtett gluténérzekenység okozott bélbetegséget és bélgyulladást végbélgyulladással.
márc. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

#17

Jaaa ez az a fajta, amelyiknél a vérkép negatív, de így viszont kimutatható volt az érzékenység?

Én mondjuk kenyérféléket szinte napi szinten eszek, és nem mindig vannak tüneteim, de lehet, hogy a gluténérzékenység is így működik, nem tudom.. Mintha egyszer mondta volna nekem valaki, hogy azért nem könnyű felismerni, mert nem folyamatosan vannak tünetei, hanem így időnként, mintha feltelítődne a szervezet tőle.

Egy barátnőmnek úgy derült ki anno, hogy már kb mindentől puffadt meg rossz volt a hasa, a bélbolyhok miatt, valamint vérzése is volt már. És azt is mondta, hogy korai stádiumban ki sem mutatta neki a vérkép, csak a minta.

De örülök, hogy tudod mi okozta.

márc. 30. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!