Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor lesz már változás azzal...

Mikor lesz már változás azzal hogy absztinens vagyok?

Figyelt kérdés

2023. okt. 25. 16:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! 7 hónapja absztinens vagyok és mentális beteg is már évek óta. Szedem a gyógyszerem nem drogozok nem iszok már. A családom miért kezel még mindig úgy mint egy véres rongyot? 14 évig csináltam ezeket loptam csaltam drogoztam hazudtam ittam. Anyu szerint ha ő meghal mehetek inenn amerre látok. Mert apám meg a testvéreim ellenem fordultak és ez nagyon észrevehető.
2023. okt. 25. 16:31
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi innen nem tudjuk, hogy Te milyen módon bizonyítottál eddig. 14 év rémálom után 7 hónap viszont nem olyan sok idő, adj még időt a családodnak. Neked pedig kitartás és kívánom, hogy ne ess vissza soha.
2023. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom hova mehetnék hajléktalan meg nem akarok lenni. Sok mindenen gondolkoztam már hogy nevet változtatok meg örökre hátat fordìtok ennek a nem összetartó családnak. Családomban is vannak voltak diszfunkcionális dolgok,kényszeresek függők és öngyilkosok pszichés betegek. Úgy érzem senki sem szeret. Azon gondolkodtam be kéne gyógyszerezni magam vagy véget vetni az életemnek. Az jobb volna felakasztani magam? Én mindent megteszek annak érdekében hogy változzak de a család ezt nem látja. Ugyanúgy kezelnek. Nem akarok szenvedni kérlek segìtsetek.
2023. okt. 25. 16:36
 4/12 anonim ***** válasza:
Neked magadnak kell látnod, hogy ki vagy és sziklaszilárdan bíznod magadban. Amikor nem fog elbizonytalanítani senki, akkor kezdik majd elhinni, hogy valóban megváltoztál és más ember lettél, de addigra ez téged nem befolyásol. Az életet szintén magadnak kell választanod, mert különben ugyanúgy függni fogsz másoktól, semmivel sem leszel előrébb. Az életben való boldoguláshoz kell egy stabil jövedelem, állás. Ha lesz megtakarításod és stabil jövedelmed, akkor már bérelhetsz szobát vagy lakást egyedül vagy barátokkal (fontos, hogy ne drogos-ivós társaság legyen!).
2023. okt. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A legjobb, amit tehetsz, hogy továbbra is a felépülésedre koncentrálsz. Hidd el, idővel rendbe jönnek majd a dolgok. Én is voltam - ha nem is teljesen - hasonló cipőben. Van akinek hamarabb, van akinek később rendeződik az élete, nekem 2 absztinenciában eltöltött év kellett ahhoz, hogy látványosan meginduljanak a dolgaim. Tarts ki és meglesz az eredménye, amit a családod sem tud majd nem észrevenni.
2023. okt. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hmm. Sokszor a családot a függőség tartja egyben, tudod az egység alapja, hogy van a fekete bárány meg vannak a többiek: szidja, védi, kergeti, nem érdekli, mindenféle viszonyuk van vele. Na most a bari borított.

Hohetetlen, fe nem ritka, hogy az ex alkoholistát akkor hagyja el a párja, amikor tiszta lesz.

Oda, az addigi fensőbbsége a nyomi alkesszel szemben.

Szóval szerintem a leszokásod szépen összekavarta a kis világukat.

De! Nem nekik vagy tiszta, hanem magadnak.

Innentől egyre erősebb, magabiztosabb leszel. Nem számít mit gondolnak, mondanak, tesznek.

Te légy a magad legjobb barátja! Bízz magadban, értékes vagy, nem szorulsz az elismerésükre.

Sok sikert! És gratulálok.

2023. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Senior Séf ***** válasza:
100%
6-os okfejtése hibátlan.
2023. okt. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Semmikor. Belekerültél egy skatulyába a többiek előtt és onnan nem lehet kikerülni. Jobban jársz ha környezetet váltasz, új emberekkel ismerkedsz (ami majd pozitívan hat).
2023. okt. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hagyd őket ott a picsába irány amerika
dec. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

akkor lesz változás, ha nem akarsz változást

most ez van, így folytasd, bírd ki mert később még rosszabb lehet

az élet többről szólhat de belül el kell engedni hogy az ember a drogon kattogjon

ha van erőd akkor harcolj, mert ez egy feneketlen kút (minél lejjebb kerül az ember annál hosszabb lesz kimászni)

dec. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!