Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Várható bármiféle következmény...

Várható bármiféle következmény vagy tényleg bízhatunk a teljes gyógyulásban?(Stroke)

Figyelt kérdés
Párom strókot kapott,mondhatni nehezen derült ki mert mikor a mentő bevitte és utánna telefonáltam a kórházba ezt és az infartot első körben kizárták(ct).csomó vizsgálata volt majd 5nap múlva az MRI kimutatta!Hála égnek,se a beszéd se a mozgás se a memóriát és a látást se érte károsodás!De amikor megkérdeztem miért csak most derült ki,őszintén semmi választ nem kaptam!Hozzáteszem nem dohányzik nem iszik,sportol 42 éves férfi!Már ithon van,de aggódom érte mert lelkileg padlón van és akárhogy próbálok segíteni elutasító 😪 Hiába mondta az orvos,hogy teljesen felfog épülni de nagyon fél,hogy nemtudja anyagilag biztonságba tudni a családját!Sose nélkülöztünk megvan mindenünk!úgy érzem leírja magát!Sokat olvastam erről az állapotról,de mindenhol a súlyosabb formáját írják!Szeretném őt bíztatni és erőt adni neki,de amikor olvasok róla teljesen elkap a félelem 😪
2023. okt. 26. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Óriási szerencséje volt, valószínűleg pici volt a rög. Ebben a korban és ilyen életmóddal ne hagyjátok ennyiben, fogjátok meg az összes leletet és menjetek el egy magán hematológiai kivizsgálásra, nézessétek meg, hogy véralvadási mutációi nincsenek-e + csináltatnék egy Doppler vizsgálatot lábra, karra, nyakra. A CT/MRI nem mutatott ki semmi szűkületet?
2023. okt. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Két hónap múlva kell mennie hematológiai vizsgálatra+genetikaira ezeket mind a dokia intézte,azt nem írtam,hogy magas a koleszterinje is,ami fura mivel egészségesen eszünk,szóval most diéta+gyógyszer!Volt érfestés a fejében,géppel is átnézték+a szivét is!minden eredménye tökéletes!
2023. okt. 26. 15:36
 3/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Sajnos van, hogy genetikai oka van a magas koleszterin szintnek, de akkor ezek szerint a kezelőorvosa elég körültekintő. Érthető, hogy a férjedet sokkolta, ami történt és hogy maga alatt van, legyél türelmes vele, de tudja, hogy ott vagy neki, számíthat rád. Most ezt biztos nem tudja így nézni, de tulajdonképpen szerencséje volt ezzel a "kis" sztrókkal, így kivizsgálják, szedhet megfelelő gyógyszereket ha szükséges, élhet teljes életet a későbbiekben, ellenkező esetben lehet, hogy egy végzetes szélütés érte volna pár év múlva. Ha nincs semmi maradandó károsodás, akkor teljesen fel fog épülni, de érthető, hogy most tele van félelemmel. Van gyereketek/gyerekeitek? Van rajtad kívül valaki, testvér vagy barát, akivel őszintén tud beszélni a félelmeiről? Ha nem enyhül a szorongása, akkor esetleg később szakember is bevonható. Légy most türelmes vele, kitartás!
2023. okt. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönjük a biztatást!Amit tudok megteszek és a legnagyobb türelemmel vigyázok rá!Van egy lassan két éves kicsikénk és most terveztük a második a babát 😪 Vannak testvérei,de inkább csak mi vagyunk egymásnak!én mondtam neki,hogy ha úgy érzi akkor keressünk fel egy szakembert akivel eltud erről beszélgetni!

Nagyon jó a dokiai,de őszintém megfordult a fejemben,hogy kérek ki egy másodlagos véleményt akár Pesten is!De most arra koncentrálunk,hogy erősödjön 🙏

2023. okt. 27. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!