Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha nagyon melegem van, piros...

Ha nagyon melegem van, piros az arcom, de nincs még hőemelkedésem se, akkor belső lázam van? 26/N

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy be fogok lázasodni? Vagy elmúlik magától?

2023. okt. 26. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Nincs olyan hogy belső láz.
2023. okt. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt hallottam ez az
2023. okt. 26. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Nem létezik olyan, hogy belső láz!


Én is hallottam olyat, hogy az égési sérülést homokkal kell bedörzsölni... sok butaság terjed.

2023. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Grimfox ***** válasza:
100%

Ez annak a jele, hogy a bőrben, és alatta lévő hajszálerek kitágultak. Ez lehet nagyon sok dologtól. Magas vérnyomás, izgalom, mindenféle hormonális változás. Ha a belső hőmérsékleted emelkedik, akkor a külső is, ugyanezen az elven. A vér a bőr irányába áramlik, ahol igyekszik leadni a hőt. Ha belül nincs többlethő, akkor nincs mit leadni.

Tág ereket okoz például a koffein. Kávé után előfordulhat hasonló, mint amit leírtál.

Az is fontos, hogy a láz sosem jelentkezik önmagában, mindig megelőzöik más tünetek, és csak a betegség tényleges kialakulásakor lázasodsz be. Ha tapasztaltál más tüneteket is, amik valamilyen betegségre utalnak, akkor megeshet, hogy később belázasodsz, de nem biztos.

2023. okt. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!