Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tényleg nem kell 6 hónaposnál...

Tényleg nem kell 6 hónaposnál fiatalabb babáknak semmiféle gyógyszer, ha piros a torkuk és hőemelkedése van?

Figyelt kérdés
2020. nov. 26. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Max fájdalomcsillapító. Nurofen vagy flamborin csepp, ha nagyon sírós.
2020. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Ilyen fiatal babánál még nincs torokfájás és pirosodás.A hőemelkedés nem kezelendő, az a szervezet természetes védekező, gyógyítő mechanizmusa. Szégyen és szomorú, hogy Magyarországon még mindig ennyire félelmetes dolog a láz, a hőemelkedés és minden piszlicsáré dologra már a babákat is nyomják gyógyszerrel. Attól, hogy gyereknek adHATÓ, nem jelenti azt, hogy nem káros. Gondolkodni kellene és nem pánikolni. Üdv. egy orvos
2020. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A csecsemőknek is lehet fájdalma ezt csak úgy megjegyezném szintén orvosként, és orvosként már bocs de egyedül csak a saját fájdalmamról merek nyilatkozni. Azt hogy kell-e gyógyszer nem az életkor határozza meg, hanem a tünet és a betegség. Az életkor azt határozza meg, hogyha kell gyógyszer, akkor milyen kell. Ennek a babának így a leírva egyébként a legjobb orvosság az anyatej.
2020. nov. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sürgősségi császárral született a kisfiam így kb. 1 hónapig tudtam adni neki anyatejet.


Aluszékony, étvágya az van eszik is. Napközbe 37,4 volt most estére lett neki 38,1 a hője. Akkor adok neki lázkúpot, ha nagyon nyűgös. A gyerekorvos mondta nekem, hogy piros a torka, de nem ír fel gyógyszert, mert majd pár napon belül elmúlik neki magától. Meglepődtem, hogy nem írtak ki rá gyógyszert. Első gyermekem. Köszönöm a válaszokat! :)

2020. nov. 26. 22:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk a lázkúpnak én sem látom értelmét...
2020. nov. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy 38,5 alatt nem kell lázcsillapítás, de nyilván függ attól is, hogy a kicsit megviseli-e a láz. Általában 38,5 alatt nem szokta megviselni, de olyan is volt nem egyszer, hogy fejfájással kezdődött neki, amikor még hőemelkedése se volt, olyankor volt, hogy 38,5 alatt is adtam lázcsillapítót, mert megviselte.

Vírusra nem adnak gyógyszert. Nagyon sokszor volt egész pici korától, hogy a doktornő a szájába nézve megállapította, hogy vírusos és nem adott semmit. Ilyenkor többnyire meggyógyult, ha nem, akkor visszamentünk és rendszerint olyankor adott antibiotikumot, mert ha baktériumos felülfertőződés van, akkor már kell. Olyan is volt, hogy meggyógyult látszatra, majd 2 nap múlva visszaesett és akkor már kellett neki az antibiotikum. Ilyenkor valószínű tényleg felülfertőződik baktériummal. Hogy ez ránézésre hogyan állapítható meg, azt nem tudom, de többnyire igaza volt a doktornőnek. Én nem bánom, hogy nem erőltette mindenáron az antibiotikumot. Így is túl sokat kapott, mert gyakran volt fülgyulladása és olyankor viszont azonnal antibiotikummal kezdtük, mert az nem játék.

2020. nov. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!