Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi baja lehet a gyomromnak?

Mi baja lehet a gyomromnak?

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok és problémás a hasam.


Fokozott gázképződés, enyhe hasi fájdalom, széklet állagának változása, világosbarna és nem véres.


Néha a hátam jobb oldalában is érzek fájdalmat.

Tegnap előtt este espumisan cseppet használtam amitől valamilyen szinten jobb lett, illetve székelés után enyhülnek a panaszaim.


Az tény, hogy borzasztóan egészségtelenül étkezek. Reggel éhgyomorra 2 kávè, aztán ebédre hirtelen eszek sokat, majd ismét kávé és késő este eszek legközelebb.


Mai nap vettem a patikába probiotikumot illetve salvus vizet, hogy hátha “gatyába rázza” a gyomromat.


Testsúlycsökkenésem nincs, étvágyam tökéletes.


Kérdéseim a posztal kapcsolatban:


- Mitől érezhetek a hátam jobb oldalában néha fájdalmat? Nem köhögök, nincs véres köpet


- A gyomorproblémáim utalhatnak e súlyosabb elváltozásra vagy inkább a helytelen táplálkozás köszönt be egy szépséges IBS-el?


Ui.: A mai meg a tegnapi napon kissé vékonyabb volt a széklet



2023. okt. 28. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyanígy kezdődött idén a problémám. Világos széklet, jobb oldali fájdalom, puffadás, stb.. Azóta már túl is estem az epehólyag eltávolító műtéten. Javaslom, fordulj háziorvoshoz a problémáddal, és ha epeprobléma, akkor ne várj addig, amíg epegörcs lesz belőle, mert az nem kis fájdalom.

A doki el fog küldeni vérvételre, és hasi ultrahangra. Hasi ultrahangra érdemes egyből magánba menni, mert nem olyan nagy költség, és nem kell hónapokat várni, mint tb-vel. Mindenképp menj orvoshoz, mert akár hasnyálmirigy probléma is lehet, ami ha begyullad, elég súlyos tud lenni.

2023. okt. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De már az a lényeg, hogy sokkal jobban vagy :)


Félek elmenni dokihoz is, mert mivan ha a lesújtó diagnózist mondja, hogy valami bélrendszeri rákom van?


Mindig nyugtatni próbalom magam, hogy nem veres a szeklet szoval nagy baj nincs…

2023. okt. 28. 11:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor megvárod, míg nagyobb baj lesz, vagy mi az elképzelés?

Figyu, én 2 hónapig szenvedtem, mire elmentem dokihoz, és kiderült mi okozza a bajt. Egy gyönyörű 32 mm-es epekő, ami az ultrahangos doki szerint évtizedes, ha nem két évtizedes növekmény. Mire rászántam magam a vizsgálatokra sokszor már annyira fájt a gyomrom, jobb oldalt a májam tájéka, és a hátam, hogy megváltás volt bármit mondanak, csak valamivel segítsenek. A műtétem 5 hete volt, tegnap egyedül kivágtam két kb. 5 méteres fát a kertben kézi fűrésszel, pedig nő vagyok. Szóval igen, jobban vagyok. :)

38 éves vagyok, amikor a gasztroenterológushoz mentem, és gyomor, meg béldaganatról kezdtem neki rizsázni, majdnem kiröhögött, hogy nyugodjak már meg, nem a hamvasztásomra érkeztem ilyen fiatalon. :D

Akkor túlestem egy gyomortükrözésen is. Nem egy leányálom, de 2 perc alatt megvolt, és megnyugtatott, hogy minden oké, mehet az epeműtét. Vastagbéltükrözést nem kért a doki, szintén a koromra hivatkozva, illetve arra, hogy nem volt akaratlan nagy mértékű fogyásom. Ráadásul ezek a daganatok igen lassan fejlődnek, így időben elcsípve egy vastagbéldaganat sem lenne halálos. Csak ehhez kellene, hogy az ember elmenjen időnként vizsgálatra.


Menj csak orvoshoz, olyan nagy baj nem lehet, és kár lenne feleslegesen szenvedned. Ha pl. epekő, vagy hasonló van a háttérben, az is okozhat kezeletlenül gondot, hiszen eltömődhet az epevezeték, és ha attól begyullad a hasnyálmirigyed, akkor nem kell orvoshoz menned, hiszen majd a mentő visz. Nem ijesztgetni akarlak, de tényleg az ilyet jobb minél gyorsabban kivizsgáltatni, hogy gyorsan meggyógyulj, és ne legyen belőle komolyabb baj.

2023. okt. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez tetszett :D nem a hamvasztasodra mentel ilyen fiatalon.

Szóval ha elmennék dokihoz és mondanám hogy nem fogyok és nem véres a széklet de félek a vastagbélráktól akkor nagy eséllyel mosolyogna csak egy jót. Főleg hogy 24 éves vagyok.

2023. okt. 28. 11:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azt fogja mondani, hogy ennek kicsi a valószínűsége, de el fog küldeni vizsgálatokra. A helytelen életmód, és a sok feldolgozott élelmiszer miatt sok a mindenféle emésztési probléma, bélbetegségek, úgyhogy nem fogja annyiban hagyni. Vérvétel, hasi UH, amivel kezdeni fogtok.
2023. okt. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amiket írtál azok bélpanaszok, nem gyomorpanaszok. A széklet a barna bármilyen árnyalata lehet, az elfogyasztott ételtől függ. A világosbarna nem kóros, esetleg felgyorsult bélműködéstől lehet. Lehet egy sima gyomorhurut, IBS, SIBO is, hisz e két utóbbi mind népbetegség. Ha nem állandó, nem véres akkor az elvékonyodott székletnek sincs vélhetően jelentősége. A Salvus víz szerintem felesleges, olyan probiotikum kéne amiben sokféle, 7-8 vagy mégtöbb törzs van, nem Normaflore vagy hasonló. Akár két hónapig is szedheted.
2023. okt. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!