Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nőgyógyászat vagy endokrinológia?

Nőgyógyászat vagy endokrinológia?

Figyelt kérdés

Több csoportban is keresem a választ. Több tünetem is van, amik a vérnyomásocsökkentőmtől kezdve (kb. 80%) a PCOS-ig ráillik.

Ez utóbbi 100% (az erekció kimaradást kivéve 😃). Emiatt felkerestem SZTK-ban a nőgyógyászt, aki azt mondta, hogy mivel van peteérésem, hiába rendszertelen és fájdalmas (egy éve nem szedek gyógyszert, teljesen hormonmentes vagyok), biztos, hogy nem PCOS. Nem küldött el hormontesztre (biztos, hogy emelkedett tesztoszteronszintem van), mivel hiába írna fel hormont, nem szedhetem - elvileg, amire a neurológus mutatott rá - a vérnyomás gyógyszeremmel (Covercard+ 5mg).

Kétségbeesésemben (évek óta tart, a tünetek pedig erősödnek, emellett verejtékmirigygyulladásom is van) múlt héten csináltattam magánban egy hormontesztet, ami kimutatta az emelkedett hormonszintet.


❓ Na, igen, de most hova tovább? Nőgyógyászhoz vagy endorkrinológushoz? 😕


Budapesten a VIII. kerületben a Szent Kozmában csak egy endokrinológus van, jártam már nála, asszisztens fordít. Őszintén, nem szívesen fordulnék hozzá. Aki esetleg tud ajánlani SZTK-sat akár vagy magánt, megköszönném 🙂



2023. okt. 31. 09:19
 1/3 anonim válasza:
100%

Nekem anyukámnak és a hugomnak is van PCOS-a, az amit a nőgyógyászod állított hogy a peteérés kizárja a lehetőségét egyáltalán nem igaz.


Keress egy másik nőgyógyászt szerintem, legfeljebb ha úgy véli hogy inkább endo. kéne neked akkor meg elküld egyhez

2023. okt. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elso lepcso egy masik nogyogyasz.

En pl varga horgosi doktornojoz jarok a masodik keruletbe maganba. O az elso aki minden elozmenyt es tunetet meghallgat

2023. okt. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megerősítést, mindenképp keresek másikat!
2023. nov. 1. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!