Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szociális szorongásra mit...

Szociális szorongásra mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
36 éves nő vagyok, és egyre inkább szorongok emberek között .. ráadásul most megyek vissza gyedről dolgozni ( gyárba ……) valószínű mar senkit nem fogok ismerni bent, így még jobban szorongok és stresszelek, rendesen folyik a víz rólam mar a gondolattól is… eddig így elvoltam, de most ez a 3 év itthon nem volt ilyen szempontból kedvező számomra .. (Decemberben kezdek egy sulit, munkakört szeretnek váltani így is ugy is.. na de addig hogyan éljem tul a gyari munkat ?…)
2023. nov. 1. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok, mint te, még a kor is stimmel, csak férfiként küzdök ezzel. Nekem az ilyen klasszikus dolgok, mint sport, edzés, ilyen-olyan nyugtató élelmiszerek, táplálék kiegészítők nem váltak be. Nekem az működik-mivel sajnos sok szituációban fizikai megnyilvánulásai is vannak a szorongásnak-hogy kerülök minden olyan szituációt, ahol ez problémát okozhat. Pl. beszélgetek emberekkel, de nem megyek ki velük ebédelni a közös étkezőbe, mert az nem menne. Ha ennyire rosszul vagy a társas érintkezéstől, akkor próbáld meg elkerülni, pl. hallgass zenét, és akkor talán kevésbé kerülsz ilyen szituációkba. Lehet, hogy valamikor jó az, ha az ember beleáll ezekbe, és sokkterápiaként direkt erőlteti az ilyen helyzetek megélését, de szerintem van az a szint, amikor ez már nem lehetséges. Ha ilyen rövid időről van szó, a legjobb, ha megpróbálsz "láthatatlan" maradni.


A suliban viszont ugyanez lesz a probléma, emberek között leszel, sőt ott még olyan is lesz, hogy mások előtt kell "szerepelni", ott nem lesz gond? Vagy ez online lesz?

2023. nov. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Milyen fizikai megnyilvánulásokra gondolsz?


A suli online lesz, kb fél év, aztán gyakorlat.. lesz ami lesz. Nem tudom mikor sikerül ténylegesen váltani a gyári munkáról a “szakmai munkára”, most is van szakmám , csak gyakorlat híján ugye nem tudtam dolgozni benne..


Nem tudom és nem is szeretném azért teljesen kivonni magam a közösségi dolgokból .. szerintem az úgy csak olaj lenne a tűzre.

2023. nov. 2. 06:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát leginkább remegésre, kézizzadásra.

Akkor szerintem néha beszélgess másokkal, hátha van olyan, aki szimpatikus. Akkor lehet majd jobban tudni, mi a jó megoldás, amikor látod már, hogy milyen emberek, lehet valaki olyan jellem lesz, hogy nem is fogod magad rosszul érezni.

Párod, vagy barátok nem tudnak segíteni neked? Sokszor az is sokat számít, ha van aki melletted van, és támogat.

2023. nov. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!