Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet itt a mellizmom...

Mi lehet itt a mellizmom alatt? Forduljak vele MRI-hez?

Figyelt kérdés

A jobb oldali mellizmom alatt érzek egy csomót ami kemény, nem mozgatható. Akkor szokott fájni, amikor edzek, és a mellizmom elfárad. Próbáltam masszírozni, de hosszú távon sem változott semmi.


Voltam vele először ultrahangos vizsgálaton, ahol a következőt állapítotték meg: "Jobb oldalon az emlőbimbó mellett 9-10 óra irányában a musculus pectoralis alatt, bordával szoros kontaktusban, egy kb. 32x16x34 mm átm., echodús kontúrral viszonylag jól körülhatárolt, inhomogén szerkezetű, közepesen vascularizált, szolid képlet látható. Mellette a borda kontúrja éles, ép. [...] megnagyobbodott nyirokcsomót nem észleltem."


Később ezzel elmentem sebészetre, ahol azt mondták nem tudnak vele mit kezdeni, mert nem tudják mi az. Megműteni így meg nem akartak.


Viszont így nem tudom hova forduljak vele, mivel mindenhonnan csak elküldenek. Zavaró, már pár éve szenvedek tőle, nem tudok rendesen edzeni miatta.



2023. nov. 2. 17:24
 1/5 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok és férfi, azt elfejtettem említeni.
2023. nov. 2. 17:35
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezt így valóban nem lehet tudni mi az. Mellkas röntgen vol? Esetleg CT kellene, azokon mi látszik. Bár nem tudom min változtatna egy esetleges MR vagy CT eredmény, a pontos diagnózist az sem biztos, hogy meg tudja adni. Van mellkas deformitás? Esetleg bordaporc gyulladásra tudok még gondolni, ha kevésbé erezett, de nem vagyok orvos.
nov. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azóta van fejlemény?
jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyelőre az egyetem miatt most, mivel végzős vagyok, nem foglalkoztam vele, mivel nem szeretnék lemaradni. Viszont mostanában kevésbé fáj ha edzem, sőt mondhatni ritkán. Azonban amikor megtapintom, érzem, hogy még mindig ott van. Amint vége lesz a szemeszternek, megpróbálkozom máshol utánajárni, de nagy reményt nem fűzök ahhoz, hogy kezdenek is vele valamit.
febr. 19. 19:07
 5/5 A kérdező kommentje:
Mellkasi deformitás tudtommal nincsen, bár őszintén erről nem érdeklődtem, de nem is mondtak ilyesmit amikor vizsgáltak, sőt pont hogy a bal oldali mellkason emelkedik ki jobban, pedig a jobb oldalon van ez a valami. A bordaporc gyulladásban viszont lehet valami, csak érdekes hogy azt nem is említették meg akik megvizsgáltak
febr. 19. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!