Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kinek a felelőssége egy...

Kinek a felelőssége egy családban, ha valaki vélhetően komoly beteg és nem megy orvoshoz?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy kinek a felelőssége egy családban, ha valaki komolyabban beteg, vélhetően daganatot tapint ki és nem megy orvoshoz.Az egyén felelőssége? A család felelőssége?

2023. nov. 3. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csakis az egyene. Mert, akarata ellenere nem tudod orvoshoz kuldeni.
2023. nov. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki maga dönti el, hogy elmegy-e orvoshoz vagy nem, illetve ha elmegy akkor is joga van nem vállalni a kezelést.
2023. nov. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha cselekvőképes, nagykorú az illető, a saját felelőssége. Akarata ellenére nem rángathatjátok el a dokihoz.
2023. nov. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak azé, aki úgy dönt, nem megy orvoshoz.


Sajnos nálunk az egyik rokon addig mondogatta, hogy semmi baja (holott láthatóan volt), míg mikor végre orvoshoz ment, már semmit se tudtak vele csinálni. Folyamatosan a feleségét szidta ezután, hogy az ő hibája, mert nem nyaggatta jobban, hogy menjen orvoshoz.

2023. nov. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem erről az a véleményem, hogy főként az egyéné, hiszen felnőtt, cselekvőképes. De én akkor is azt mondom, hogy valamilyen szinten számít a család hozzáállása is. A család azért család, hogy vigyázzunk egymásra, gondoskodjunk egymásról, bár ez már lassan csak mese, de értitek. Szerintem a család is számít, de az tény, hogy attól nem lehet rákényszeríteni az egyént semmire.
2023. nov. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 Tipikus
2023. nov. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyene, ha teljes tudatanal van es nagykoru! Viszont rengeteg furcsa lelki es pszcihes betegseg van. Korai demensnel nagyon nehez megmondani, hogy baj van! Ha csaladban el, igenis van felelosseg a felesegnel, vagy szuloknel is. Az eset valos : 40 eves ferfi, szulokkel, demens lett, en se vettem eszre, mondjuk nem eltunk egyutt. Sulyos betegsege lett.
2023. nov. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!