Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Abbahagynátok egy gyógyszer...

Abbahagynátok egy gyógyszer szedését anélkül, hogy orvossal tudtatok volna beszélni ha mellékhatásokat okoz?

Figyelt kérdés

Tavaly december óta szedek bromokriptint magas prolaktin szintre, illetve fogamzásgátlót április óta magas tesztoszteron szintre.

Kb. július vége óta elkezdtek dagadni nagyon a bokáim, de gondoltam a nagy hőség miatt van, és ha jön a lehűlés, akkor elmúlik. Hiába van hűvösebb idő, ugyanúgy dagadnak a lábaim, így átbogarásztam a két gyógyszer betegtájékoztatóját.

A bromokriptinre írják, hogy sok egyéb mellékhatás mellett okozhatja a lábak dagadását hosszabb távú szedés során, és ha ez valóban bekövetkezik, a szedést meg kell szakítani.

Külföldön vagyok, leghamarabb karácsony előtt tudok elmenni az orvosomhoz, telefonon nem igazán elérhető, e-mail címe nincs megadva.

Ti el mernétek hagyni így a gyógyszert, ha a betegtájékoztató ezt javasolja?



2023. nov. 5. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem annyira merés kérdése. Ha tavaly óta szeded, akkor mért pont most hagynád abba, amikor nem tudsz az orvossal beszélni? Mivel max. 3 hónapra szoktak gyógyszert felírni, így szerintem a következő alkalom pont jó, hogy megbeszéld az orvossal az aggodalmaidat.
2023. nov. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mint írtam a kérdés kifejtésében, mellékhatásokat okoz, és a betegtájékoztató a szedés felfüggesztését írja. Nem azt, hogy addig szedjem, amíg el nem jutok orvoshoz vele. Fél évre kaptam először, májusban voltam kontrollon, akkor még nem volt baj, ezért még fél évre felírta, de kijött a mellékhatás, amire a betegtájékoztató azt írja, hogy fel kell függeszteni a szedését. Normál esetben azonnal elmennék az orvoshoz, és megbeszélném vele, de mivel külföldön vagyok, erre nincs lehetőségem most, ezért a kérdés...
2023. nov. 5. 09:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Felhívni nem lehet? Egyébként abbahagynám én is, mert ha lábdagadás van, akkor az felvetheti keringési probléma lehetőségét, bár párom is szedi, de nincsenek ilyen problémái. Én most így az ACE gátlót hagytam abba mellékhatások miatt, orvossal nem tudtam beszélni erről, de muszáj volt és láss csodát a vérnyomásom azóta is jó a szer nélkül, mondjuk szedek béta-blokkolót is, az igaz.
2023. nov. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos telefonon nem elérhető, még időpontot is alig lehet kérni, mert nem veszik fel, csak online tudok már időpontot foglalni...
2023. nov. 5. 10:13
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
24 évvel ezelőtt abbahagytam. Annyira, hogy csaknem 20 évig még egy nyavalyás Kalmopirint se vettem a számba. Úgy történt, hogy Metotextratot írt fel a doki, bevallottan azzal a céllal, hogy padlóra tegye az immunrendszeremet. (Autoimmun betegséget akarták ekképpen kezelni.) No, amikor a hetedik gyógyszert írta fel a különböző mellékhatások, és az azokra felírt"gyógyszerek" mellékhatásait enyhítendő, bedurrant az agyam, és egy laza mozdulattal a kukába borítottam a gyógyszeres fiók teljes tartalmát, és saját kezembe vettem a sorsomat.
2023. nov. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Sajnos van ilyen, igen, de pl. megkérdőjelezzük egy gyógyszer hasznát, ha utána legalább 2 másik mellékhatás jelentkezi. Ez pl. olyan, mint nálam az ACE gátló, mert oké leviszi a vérnyomást, nem fogok hypertonia miatt STROKE-ot kapni, de ha utána fulladok 100 méter gyaloglás után és köhögök állandóan, emiatt fáj a tüdőm, akkor menjenek a fenébe. Egyébként mióta abbahagytam normális a vérnyomásom, pedig a kardiológus azt mondta, hogy a béta-blokkoló nem elég, mert az a vérnyomásra nincs hatással, hát őőőőőőőő, végülis neki van diplomája, nekem viszont igazam.
2023. nov. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!