Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fáj a vesém, lehet vesebeteg...

Fáj a vesém, lehet vesebeteg vagyok? Erre utalhatnak a lenti tünetek?

Figyelt kérdés

Sajnos visszatérő felfázással küzdök, hol gyakrabban, hol ritkábban jön elő. Mikor a legutóbb előjött, a háziorvosom elküldött hasi ultrahangra, ahol enyhe vesetágulatot találtak, azt mondták lehet vesekövem volt, de most már nem látszik. Az ultrahang óta is fájdogál a vesém, amin a tágulatot találták. Nem erős fájdalom, inkább tompán sajog. Az ultrahangos és a háziorvosom se mondott semmit gyakorlatilag se ezzel, se az ultrahang eredménnyel kapcsolatban. Csak hogy igyak sokat, ha előjön újra a felfázás, menjek el az urológiára.

Én addig nem akarok várni, így jövő héten megyek az urológushoz magánban.

Nagyon félek, hogy valami komoly bajom van. Pár hónapja voltam vérképet nézetni, ott látszott volna ha nagy probléma lenne a vesémmel? Ugye ezek nem utalnak veseelégtelenségre?



2023. nov. 8. 09:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a vizeletem sem teljesen oké. Gyakrabban kell pisilnem, és hiába iszok sokat, úgy érzem mégis kevesebb a vizeletem.
2023. nov. 8. 09:15
 2/8 anonim ***** válasza:
A vérkep és UH kimutatja.
2023. nov. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
78%
Vérkép nem elég erre, és régi is, a vizelet üledék is lényeg, arra nem írtad volt-e vizsgálva. A címszavakban van veseelégtelenség is feltűntetve, eGFR 50 alatt kell aggódni emiatt.
2023. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A pár hónappal ezelőtti eredmény nem aktuális akkor? Azon az eGFR eredmény 60-90 között volt, ennyit írtak a papírra, pontosabb eredményt nem, nem értem miért. Üledéket is néztek, de abban én nem látok eltérést, minden negatív vagy határértéken belül van.
2023. nov. 8. 15:04
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor kell majd új. eGFR pontos értéke rajta kell legyen, de ha 60 felett van, akkor nincs gond. Kreatinin viszont tuti van, esetleg még karbamid.
2023. nov. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs rajta, tényleg ennyi szerepel csak: 60-90. Meg a határérték, ahol 60-200 van feltüntetve. Ez az érték tud nagyon sokat romlani pár hónap alatt? Most megnéztem, augusztusban nézték a vérképet. Kreatinin 63, a karbamid 3,70.
2023. nov. 8. 15:15
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
84%
Tud romlani is, de nálad tuti nem romlott a vese kárára, az a vizelet színén, szagán, mennyiségén is meglátszana. Kicsit alacsonynak tűnik a karbamid és a kreatinin, de az lehet májbetegség, alultápláltság, izomtömeg csökkenés, csökkent fehérjebevitel, vagy felszívódási zavar miatt is. Mindenesetre majd akkor az urológus megmondja mi mit jelent, vagy gond-e.
2023. nov. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elég vékony vagyok, nem eszek túl sokat és változatosan sem sajnos, izomtömegem kb nulla, lehet ez is hozzájárul. Köszönöm szépen a válaszokat egyébként, sokat segítettél! :)
2023. nov. 8. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!