Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Visszatérhetek az eredeti...

Visszatérhetek az eredeti vérnyomáscsökkentő tablettákhoz ha a második nem felel meg?

Figyelt kérdés
Vérnyomáscsökkentő gyógyszereket szedek. Egy évig nem volt semmi gond velük. A múlt szombaton valami végett nagyon felugrott a vérnyomás 188/116. Elmentem a sürgősségire, ez hajnalban volt. Viszont párom ideges lett, és elvitt egy privát orvoshoz, aki kicserélte a terápiámat és azóta, az első két nap után, mindig 110 alatt van a felső érték. Ma a mérések :134/85, 98/60, 115/68, 97/57.

nov. 10. 21:07
1 2
 1/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Most nem értem, nekem hiányos a kérdésed, nem értem miért akarod a régit, ha a mostani jobb. Szerintem akkor már inkább az adagot csökkentsd, orvos nélkül ne változtass.
nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A régi gyógyszerrel 120/80, 135/85 körül volt a vérnyomás. Ismeretlen okból egy hete felugrott a vérnyomás. A sürgősségin voltam, kaptam injekciót, de nem ment le 150 alá és akkor döntött úgy a párom hogy elvisz ehhez az orvoshoz (akinél még sosem jártam eddig), és ő új gyógyszert irt ki. Két napig 135/85 körül járt az érték, viszont az utóbbi napokban eléggé leesett, időnkét 100/60 alá is. Nem alacsony ez? Ezért a kérdés.
nov. 10. 22:00
 3/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt értem, azért mondom, hogy inkább az adagot lehetne csökkenteni, ha még lehet, nem tudom lehet-e felezni, ilyesmi. De ha nem vagy rosszul, nincs probléma, akkor nem gond ha ilyen.
nov. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor egyelőre hagyom, mert rosszul nem voltam. Ha esetleg még lejjebb esne, akkor majd csökkentem az adagot.
nov. 10. 22:25
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha jól érzed magad, nem szédülsz, akkor nem túl alacsony a vérnyomásod.
nov. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mi volt az előző gyógyszered és mit kaptál most?
nov. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6:

Szerbiában élek. Előző gyógyszer Telmikor 40mg volt. Az új: Co-Prenessa 8mg/2,5mg. Mindkét orvos ezek mellé kiírta a Biprez 2,5mg. Az előző orvos kiírt ezek mellé külön vízhajtót - Diuver 10mg míg ez az orvos nem írt ki külön vízhajtót. Ma reggel háronegyed adagot vettem be, az előbb mértem 98/59. Reggel gyógyszer előtt kb. 130/85 szokott lenni az új gyógyszerrel, napközben variál kb 95/57 és 115/70 közt. Viszont a bokám egyáltalán nincs megdagadva mióta ezt a gyógyszert szedem.

Szédülés, rosszullét nincs, kicsit fáradékonyabb, aluszékonyabb lettem.

nov. 11. 13:23
 8/14 anonim ***** válasza:

Jobb is, hogy abbahagytad a Telmikort, ugyanis az telmizartán. Egyedül macskáknak és állatoknak engedélyezném, de ez az én véleményem.

A Biprezt mikor veszed be? Kérdezd meg az orvosodat, hogy a béta-blokkoló mehet-e reggel, a másik meg este.

nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
nov. 11. 13:45
 10/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
A béta blokkolót én reggel veszem be.
nov. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!