Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orvos vérnyomáscsökkentőt írt...

Orvos vérnyomáscsökkentőt írt fel, én úgy gondolom hogy nincs rá szükség, most kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Orvosi vizsgálatok esetén (is) rámjön a "vizsgadrukk"

És 150/85 128as pulzussal mért a rendelőben.

Rám tett egy 24 órás vérnyomásmérőt, ami alapján azt állapította meg, hogy magas a vérnyomásom

Láttam én is a grafikont, amin az látszott, hogy éjszaka (nyugalmi állapotban) a vérnyomásom 110-120/75-80 pulzusszámom pedig 67-75 között mozgott

Napközben egész nap mozgásban voltam, ügyeket intéztem (ügyfelek meglátogatása, problémáik intézése stb...) Csak annyit ültem, amikor vezettem (összességében kb 1,5-2 órát, egyhuzamban kb 5-15 percet, míg egyik helyről oda értem a másikra) Majd mikor hazaértem még este 11-ig könnyű fizikai munkát végeztem (hegesztettem, vasat pakoltam, daraboltam stb...)

A napközbeni vérnyomásom 130-150/85-95 között mozgott 90-130 közötti pulzusszámmal

Persze ezt az orvosnak is elmondtam, de ragaszkodik hozzá, hogy ez magas, és bármit is csináltam nem szabadna ennyire megemelkednie

Csak én azt nem értem, hogy mindenki a nyugalmi vérnyomással jön, ami láthatóan tökéletes

A másik dolog, hogy a háziorvosunkról az a hír járja, hogy mindenkire próbál ráerőltetni gyógyszert, mert hogy sikerdijat kap a gyártótól...

Szóval nektek mi a véleményetek?


2023. okt. 13. 08:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Most hány ilyen kstoba rémtörténetecskét akarsz begyűjteni?!

Közben megvárod, hogy a veséd tönkremenjen, vagykapj egy agyvérzést?!

Gondold végig, hogy pl mozogsz-e eleget, kéne-e sportolnod?

Nem kéne-e csökkentened a sóbevitelt? A megfelelő súlyodnál vagy-e, milyen összetételű az étkezésed, stb.

2023. okt. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
A magas vérnyomás kezelés nélkül számos betegség kockázatát növeli, így például a szívinfarktusét, a stroke-ét, a vesebetegségét, a szívelégtelenségét, a látásvesztését, a merevedési zavarét, a perifériás szívbetegségét.
2023. okt. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nekem nem rémtörténet kell, leírtam a konkrét adatokat, ez alapján várok választ

Igen, mozgok eleget, mivel nekem egy nap 10-16 óra munkával telik, és ennek jó része fizikai munka

Súlyom rendben van, jó fizikális felépítéssel rendelkezem

Só bevitelem valószínűleg magasabb a kelleténél, mert szeretem a sós ételeket

2023. okt. 13. 08:48
 4/16 anonim ***** válasza:
12%
Nézd meg a Gyilkos csodaszer c. filmsorozatot. Az OxyContin felírásáért prémiumot kapnak az orvosok, pedig tönkreteszi az embereket. A gyógyszercégek orvoslátogatói pedig gyomorforgató módon veszik rá az orvosokat, hogy még több receptet írjanak.
2023. okt. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 qkker1 ***** válasza:
75%
Neked is van orvosi diplomád? Vagy csak a netes konteók alapján hiszed magad okosabbnak egy orvosnál?
2023. okt. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
80%
De most milyen választ vársz? Szerinted normális, orvos szerint nem, most itt írta valaki, hogy ezt valóban kezelni kellene, de nem fogadod el, akkor mi a kérdés? A nyugalmi lehet jó, de az éjszakai az is más, de a terhelt értékek mindenképpen magasak. Nem tudom ezt milyen orvos vizsgálta, de kellene egy kardiológus, szív ultrahang, vérkép vese-májfunkcióval, esetleg nyugalmi EKG, ha nem voltak. Én hétfőn és kedden megyek ilyen kivizsgálssra,nekem olyan 140-150 a vérnyomásom, a dia érték 90-100 közötti, 80 kb. a pulzusom. Majd elmondom nekem mit mondott erre.
2023. okt. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Sztem neked van igazad. Tuti, h csak a pénzért akarja ráderőltetni a gyógyszert. Ha mégis neki van igaza akkor mi van? Max kapsz egy agyvérzést. Simán túlélhető.
2023. okt. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

napközbeni vérnyomásom 130-150/85-95 között mozgott 90-130 közötti pulzusszámmal



Ez óriási. Ez se nyugalmiba se aktívba nem normális


Amúgy meg nehogy azt hidd hogy az orvos aki 12 écig ezt tanulta az rosszabbul tudja mint te aki pár netes cikkből tájékozódsz

2023. okt. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%
Melyik gyógyszert írta fel neked? Nem mindegyik rossz
2023. okt. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

VALSARTAN SANDOZ 160 mg

Ebből reggelente fél tabletta

2023. okt. 13. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!