Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vírusos gyomorrontás,hogy...

Vírusos gyomorrontás,hogy kapható el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Osztálytársam behányt a wcben.Majd utána kijött beszélgetni az udvarra. Mondta,hogy hirtelen jött rá előtte nem volt semmi baja. Hirtelen elkezdett szédülni,émelyegni. Én személyesen rettegek ezektől a hányós vírusoktól. Az osztálytárs haza ment az óráról közben.


Szerintetek a fentiek alapján gyomorrontás-e ?ha igen hogy kaphatok el egy ilyen vírust. Ami még plusz infó,hogy az osztálytársamnak voltak már problémái.Volt már olyan neki,hogy hirtelen elkezdett szédülni az osztályba és hazament.



nov. 13. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyomorrontást általában túlevés vagy romlott étel elfogyasztása okoz bár ha belegondolunk a vírusos megbetegedés is egyfajta gyomorrontás :D


Egyébként elkaphatod simán ha érintkeztetek. Most pont a szezonja van ezeknek. Tavaly én december 8án kaptam el. Egyetemen voltam, akkor még semmit nem éreztem majd este az utolsó órán már éreztem, hogy hányingerem van és hazafelé jövet pont a buszon kezdtem el sugárban hányni. Már nem sok kellett volna, hogy kibírjam pedig. Utána kitakarítottam a buszt, hazamentem és este 8tól egészen reggel 5ig megállás nélkül.


Utána már kutya bajom nem volt.

nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted teljesen.

Egyáltalán nem biztos, hogy vírusa volt viszont, lehet elcsapta a hasát, azt meg nem kapod el.

A vírus egyébként sajnos nagyon ragadós, nem levegőben, hanem érintkezéssel, cseppfertőzéssel fertőz, valamint aeroszol formájában, ha pl valaki után bemész a sloziba.

Nekem is tavaly decemberben volt, úgy, hogy előtte valamikor gyerekkoromban volt nekem is, bátyámnak is. De ez átment az egész családon, hiába fertőtlenítettünk, és pont karácsony napján.. :D nyugi valószínű így semmit nem kaptál el.

nov. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!