Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen típusú gerinc MR-re...

Milyen típusú gerinc MR-re menjek?

Figyelt kérdés

40 év alatti vagyok, 2 gyermekem született. Szoptatás közben sokat görnyedtem, rossza a tartásom, és néha nagyon fáj a derekam, hátam. Az elmúlt időszakban egyszer kétszer túl is emeltem magam, emiatt feküdnöm kellett. A háziorvos szerint elég a gyógytorna, de én tudni szeretném hogy minden rendben van-e a gerincemmel, nincs-e semmiféle kitüremkedés stb.

Milyen típusú vizsgálatot keressek? MR? Abból melyik? UH esetleg?


nov. 13. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Mi lenne, ha nem magad mókolnál úgy, hogy nem értesz hozzá, hanem elmennél egy ortopédushoz és majd ő megmondaná milyen vizsgálat kell?
nov. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem mókolok, de miután a háziorvos elhajtott a fájdalmaimmal, nem tudom merre induljak.

Azért köszönöm a válaszod.

nov. 13. 15:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a derekadra vagy kiváncsi lumbális gerinc MR, ott szokott a legtöbb probléma lenni. UH nincs gerincen.
nov. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne a háziorvoshoz, hanem ortopédushoz menj!
nov. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyen vizsgálatra csak szakorvos utalhat.A házi orvosnak a reumatológiára kellene utalni.
nov. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Kérj beutalót ortopédushoz és tőle gyógytornászhoz. Bármi is a baja a hátadnak az izmok megerositesevel a fajdalom el fog mulni.

Ha barmelyik doki azt mondja hogy kell mr akkor menj olyanra amit mond. De nem kell

nov. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor erőszakosabb leszek
nov. 13. 21:16
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ehhez egyelőre így elég lenne egy röntgen, szakorvoshoz kell elmenni, kérj beutalót oropédiára, UH-al gerincet nem vizsgálnak, MR-hez pontosabb iránydiagnózis kell.
nov. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!