Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent a "6 lumbális...

Mit jelent a "6 lumbális típusú csigolya" (laikus nyelven), és milyen fajta mozgással, gerinctornával (akár konkrét gyakorlattal) lehet csökkenteni a fájdalmat, vagy csak megakadályozni a tovább romlást?

Figyelt kérdés

2018. aug. 18. 11:58
 1/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
55%

Nem értem a kérdést.

De ha arról van szó, hogy a lumbális csigolyából 6 van, akkor az nem gond, de ha fáj, akkor gyógytorna segíthet. Normál esetben 5 lumbális csigolya van, de ezt nem így szokták leírni.

2018. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Mintha eggyel több csigolyád lenne. Ha így van, akkor ezzel képzett gyógytornászhoz fordulj, ne az internet népéhez, mert ez nem olyasmi, ami mindenkinek a családjában előfordult már. Szakszerű masszázzsal mindig lehet fájdalmat csökkenteni, de az csak tűntei kezelés. Önmagában a 6. csigolya nem okoz fájdalmat, azt egy gyógytornász ki tudja találni, hogy mit kell tenni. Pontosan hogy szól a lelet?
2018. aug. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2016-os röntgen szó szerint (lumbális gerinc kétirányú felvétel::

A lumbalis lordosis íve fokozott, a csigolya corpusok magassága norm. Intervertebrális rések középtágak. A praesacralis rés mérs. beszükült. Az S1 szelvény hátsó ívén keskeny spina bifida. Mk SI-izületrés mérs. beszűkült.


Vélemény itt nincs.


2018-as röntgen szó szerint (lumbális gerinc kétirányú felvétel:

A lumbális lordosis szabályos.

6 lumbális típúsús csigolya ábrázolódott.

A csigolyatestek magassága megtartott.

A zárólemezek simák.

A peremeken néhol kis osteophyta képződés.

A porcrések nem szűkebbek.

A sacrum hátsó ívén záródási variatio.


Vélemény:

6 lumbális típúsús csigolya.

Záródási variatio a sacrumon.


A röntgenek két különböző helyen készültek, és két külön szaki validálta.


A derekam meg fáj. Folyton.

Voltam gerinc tornán is, de 10 perccel a torna után ugyanúgy fájt.


Azért kutakodom a neten, mert volt olyan doki (reumatológus), aki annyival elintézte: "Mindenkinek fáj a háta". Bocsássatok meg ha nekem ennyi nem elég.

2018. aug. 18. 23:25
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
71%

Akkor a nyitott gerinc miatt fáj.

6 lumbális csigolyád van az 5 helyett.

2018. aug. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

És az első röntgennél nem vették észre a plusz egy csigolyát?

Keress másik orvost. Lehet, hogy többet kell keresned, akkor ne add fel.

2018. aug. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
71%

Igen, ez érdekes, hogy 2016-ban még nem volt, most meg van. Sajnos hiába keres más orvost, elmegy valahová röntgenbe és nem tudja ki ott a radiológus, aki leletezi.

Valójában ezzel semmit nem tudnak csinálni, gyógytorna, fizioterápia, gyógymasszázs (ha ezt lehet), fájdalomcsillapítók, semmi más.

2018. aug. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%

ez a 6. csigolya olyan dolog, hogy a homályos röbtgenen egy pici pacát valaki így lát valaki úgy.

Akkor múlik el a hátfályás, ha szabályosan edzel.

A gyógytorna csak egy szó, olyan, mint a gyógyvíz.

2018. aug. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
#6, én gyógymasszőr vagyok, és ezt a "ha lehet"-et kiemelten fontosnak tartom. Nyitott vagy részben nyitott csigolyához azért kérnék egy írásos orvosi véleményt, hogy masszható.
2018. aug. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Melyik kifejezés utal a nyitott csigolyára?

Akkor ezzel így születtem?

Ez már tinédzser korom óta fáj. Tulajdonképpen mióta kikerültem az iskolapadból.


Nem csak két dokinál voltam. Voltam reumán és ortopédián is többször az évek alatt. Volt aki lerázott. Volt aki nem vette észre - röntgen orvos, és a reumatológusnak sem jutott eszébe, hogy talán nincs minden rendben. És volt az utolsó, ahol laza 20 év után valakinek feltűnt, hogy nincs minden rendeben. Ott is annyit mondtak, hogy ez van.


Szóval ,akkor el kell menni a reumatológiára (vagy esetleg az ortopédiára?) és ki meg kell kérdezni, hogy pontosan milyen tornagyakorlatok azok, amik segíthetnek és mit kerüljek, valamint, hogy masszírozható-e?

Esetleg a fizioterápiás rendelőbe menjek érdeklődni?


Az eddigi és az ez utáni válaszokat mindenkinek köszönöm.


Ui.: Mindkét sarkon - a talpi részen - valami sarkantyúnak nevezett dolgot találtak. Ez is gyerek korom óta fáj.

Ehhez is hozzá tudtok szólni? Ha kell ugyanígy be tudom írni a röntgen szövegét?

2018. aug. 19. 22:26
 10/10 anonim ***** válasza:
12%

a nyitot gerinc teljesen más

azért nem fog senki foglalkozni veled, mert ha megserélnél tőle, beperelheted.

Ezért olyan a gyógytorna, hogy semmit se ér

2018. aug. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!