Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aztbesztel dolgoztam, kezdjek...

Aztbesztel dolgoztam, kezdjek félni?

Figyelt kérdés
Sajnos fiatalként kimentem dolgozni németbe 3 hónapra, ott aztbesztel dolgoztam. Bevoltam öltözve, volt maszk is filterrel együtt. Nagyon nagyon ritkán vettem le, tudom hogy belélegeztem így is biztos valamennyit.. sajnos nemtudom ezt már visszafordítani. 3 hónapot dolgoztam mindössze ott 19 évesen. Mennyire súlyos? Vagy akár meg is úszhattam ? Tudom, hogy hosszú a lappangási idő, meg ez nem hosszú idő a 3 hónap. Kérlek segítsetek aki jobban ért hozzá

nov. 14. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg nem lesz bajod, de majd 5-10-15 év múlva kiderül.
nov. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap nem hosszú idő, nyugi.nem reális
nov. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkori barátom fűtésszerelő volt. Élt 45 évet
nov. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt így nagyon nehéz megmondani. Az a baj, hogy az azbeszt nem kémiailag rákkeltő, hanem a szemcséinek az alakja olyan, hogy beleakad a nyálkahártyába, és nem távozik kilélegzéskor vagy köhögéskor, de le sem bomlik. Ezért a szúrós szemcse állandóan picike sebeket ejt a nyálkahártyán, amelynek az ismétlődő hegesedése és kisebesedése vezethet idővel sejtburjánzáshoz. Lehet, hogy 10 év múlva okoz valamit, lehet, hogy 20, meg az is lehet, hogy öreg korodra sem okoz semmi olyat, amit észre lehet venni. Sajnos ilyen tekintetben lutri, a hosszabb kitettségi idő növeli a kockázatot, de konkrétat nem lehet mondani.

Minden esetre attól, hogy félsz, nem lesz jobb a helyzet. Szűrővizsgálatokra érdemes lehet menni, az ha időben felderít valamit, akkor esélyesebb a hatékony kezelés, ha meg full negatív, az talán megnyugtató egy időre.

nov. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Én is azt akartam írni, hogy rendszeres szűrővizsgálaton időben kiderül,ha valamilyen probléma lenne,
nov. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nemrég voltam tüdőszűrőre, de minden rendben volt. Ilyen 2 vagy 3 évente elmegyek az elég?
nov. 14. 15:58
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Három hónap az semmi. 20-30 év folyamatos belélegzés tekinthető reálios veszélynek.
nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
remélem igy lesz,jelentkezek 30 év múlva ! :D
nov. 16. 23:31
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
100%

Megvárom+

64F

nov. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!