Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkoholista vagyok (32/F), és...

Alkoholista vagyok (32/F), és itt az ideje a leszokásnak.Kérdés meg tudom-e oldani befekvése kórházi kezelés nélkül?

Figyelt kérdés

Alkoholista vagyok (32/F), és itt az ideje a leszokásnak. 2017-ben egyszer már megtettem. Napi átlag 1,5 üveg esti borról egyik napról a másikra teljesen leraktam pár hónapra orvosi segítség nélkül. Igaz 2 hétig pokoli rosszulléteim és vérnyomásingadozásaim voltak, a vérnyomásomra szedtem csak gyógyszert. Aztán az évek alatt visszacsúsztam, 3-4 éve minden este átlag 2 üveg bort fogyasztok. Napközben nem iszom, töményt is átlag havi egyszer társaságban. Most ismét le akarom tenni, az állami addiktológiai szakrendelésen 2 hetes kórházi kezelést javasoltak, de elképesztően ellenségesek voltak, alapból rettegek a magyar állami kórházaktól... Nem merek bemenni oda. Magán elvonók 3 millió körül vannak 2-4 hétre, az nem fér bele...


Próbálom bárhova befekvés nélkül megoldani ismét, külföldre költöznék mához 3 hétre, nem ismeretlen hely, nem leszek egyedül, már pszichiátert is kinéztem ott, nyelvi probléma nincs. 2 napja csökkentettem a 2 üveget 1 üvegre, picit magasabb a vérnyomásom, napközben kell egy 0,25 MG-s Frontin, de nagyobb vész nincs. Fokozatosan próbálom így megoldani. Határeset a dolog, mert próbáltam: ha egyik napról a másikra egy kortyot sem iszok akkor 170/110 lett a vérnyomásom 100as pulzussal, azt úgy kórházon kívül nem merem. Így maradt most a fokozatosságal való próbálkozás..


Bárkinek tapasztalat, hogy melyik lenne a jobb a döntés?


Kérem csak olyan írjon, aki átélte a saját bőrén, vagy ért hozzá!


Köszönöm!



nov. 16. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Akaraterő.

Teljes életmódváltás.

Ivócimborák leépítése.

nov. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Állítólag annyira nehéz, amennyire megnehezíted, ha a fizikai megvonást egyébként sikerrel kezeled. Három hét alatt nem fog menni, szánnod kell időt rá, és mindent megér, hogy egészségesen, rendben kezdhess tetszőleges nagy lélegzetvételű projektekbe. Az szerintem mese habbal, hogy elfogadják tőled, hogy reggel másnap, délután frontin, még ha kismértékű is mindkettő, plusz ha csak egyszer is visszaesel, könnyen hagyhat maradandó élményt a munkáltatóban. Ne akarj mindent, egyetlen álom kell teljesüljön most, de az nagyon. És az csak kialakulni tud, hogy milyen sebességgel. Temesd be magad leszokókat erősítő okosságokkal, mert akármilyen kemény is a fizikai megvonás, a lelki teljesen észrevétlenül a legerősebb ellenfél, miközben az is igaz, amiről az első mondat szólt: annyira nehéz, amennyire megnehezíted. Többek közt ettől is csak kegyetlenebb, és mindezt úgy, hogy egyedül idő rájönni, általában egy kiadós macskajaj alatt sikerül, pedig nem kell így legyen, nagyon nem. Emiatt szokták javasolni a külső segítséget, ami ha szakember, de legalábbis átlát a szitán hatalmas rutinnal, máris fél siker. A legtöbb embernek hatalmas segítség az a halom kiégett ápoló is, mert felrázzák a mesevilágból bármikor. És a legtöbb embernek szüksége is van erre. Nem állítom, hogy te nem a harcos vagy, aki egyedül is átlát a szitán, de ha/amikor többször bebizonyosodott, hogy nem, akkor lehetséges, hogy talán továbbra sem. Annyi biztos, hogy egyedül te vagy képes változtatni, az tényleg csak egy mérlegelésre igen érdemes körülmény, hogy hozzáértők hatalmasat segíthetnek ebben. Nem mellesleg ők két hét alatt lerendezik a fizikai függőséget úgy, hogy ne legyen nagy kockázata, és még egy hetet rápihenhetsz az indulásra, miközben éjjel-nappal pakolod az értelmes inputot az egészség visszanyeréséről, meg nyilván kontrollról és hatalomról, ahogy kell. Igazi állat legyél testvérem, szorítok neked!
nov. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Ha fokozazosan csökkented szerintem működhet. De a pszichés függőség nagyobb ellenfél mint a fizikai megvonás. Viszont tényleg fokozatosan és lassan csináld. Szerintem 3 napon át igyál egy üveggel, aztán fél decivel csökkentsd, aztán megint 3 nap múlva még féllel és így tovább...

Alkohol elvonásba meg lehet halni, nem játék. Rosszabb mint a legtöbb ópiát, bár nyilván egy heroin/mefedron elvonásba jobban belepusztulsz fizikailag , de abba nem halhatsz meg csak sz4r. Az alkoholba viszont igen, szóval lényegében az egyik legveszélyesebb kábítószerfüggőséggel állsz szemben. Nyugtatókkal meg óvatosan, mert ha arra kattansz rá az se sokkal jobb.

nov. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
2 üveg bor azonnali elhagyásától lófing baja se lesz a kérdezőnek :)
nov. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%
Ilyenkor mindig a távoli céljaidra gondolj, ha kedved szottyan inni. Persze lehet úgy is, hogy nem egyből hidegen állsz le, hanem mondjuk pár napig még megiszol napi egy sört és ezt folyamatosan csökkented, amíg teljesen le nem állsz. Ez tényleg akaraterő kérdése, semmi más.
dec. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!