Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » ADHD kivizsgálása hogyan...

ADHD kivizsgálása hogyan működik? Van ingyenes vizsgálat?

Figyelt kérdés

Több online tesztet is kitöltöttem, átbeszéltem a dolgokat a párommal, és attól tartok hogy ADHD-és vagyok...

Lényegében az összes tünetet átbeszéltük.


Figyelem zavar, szétszortság, feledékenység, és idegeskedés az ami nagyon erősen mutatkozik meg rajtam.


Beszéltünk arról, hogy talán ki kéne vizsgálni... De nem tudom mennyire érné meg.

Úgy hallottam hogy 200-400ezer is lehet egy kivizsgálás,amire jelenleg nem futja, de ha mégis akkor...mi lenne??


Talán az hogy "megnyugvást" éreznék afelől, hogy nem szimplán ügyetlen, vagy hülye vagyok, hanem tényleg nem stimmel valami velem.

Nem tudom mennyire érné meg...


De mégis ott van bennem, hogy... Tudni akarom. Legalábbis az egyik felem ezt akarja.

De ha kiderül hogy igaz a gyanúnk, akkor nem hogy előre lépnénk vele, hanem kilómétereket vissza.

Már így is Epilepsziás vagyok, amiről halgatnom kell, mert akkor nem kapnék munkát...


Őszintén nem tudom milyen válaszokat várok.. Leginkább magammal veszekszem...



nov. 17. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Kapnál egy papírt arról, hogy amit most is tudsz magadról, arra van valami szakszó. Megér ennyit?


Amit viszont az epilepsziáddal művelsz, az eléggé aggasztó. Remélem, nem távolsági busz vezetsz...

nov. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Van ingyenes felmérés is felnőttnek, férjemnek 1 évet kellett volna rá várni. Ha adhd-s is vagy az nem fog kiderülni egy állásinterjún. Én azt gondolom, hogy mindegy az vagy-e, a szétszórtsággal, halogatassal akkor is neked kell megküzdeni ha az vagy, ha nem.
nov. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%

Ez az autizmus egyik "előszobája"?


Valaki világosítson fel Engem erről, köszönöm❤️

nov. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
3 nem, semmi köze az autizmushoz.
nov. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Bírom ezeket a self-diagnostizet adhd meg borderline akármiket. Minden unatkozó tininél most ez a divat. Pár éve mindenki depressziós volt, most borderline meg adhd. Természetesen miután kitöltötték a nőklapjás 10 pontos netes tesztet.
nov. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1.válaszolónak.

Nem, jelenleg bolti eladó vagyok, és nem tervezek jogsit letenni, de kb 2 éve tünetmentes vagyok. Pontosabban nagyroham mentes. Az elött pedig majdnem 5 évig voltam. :)

nov. 17. 23:18
 7/12 A kérdező kommentje:

5. Válaszoló.

Nem tini vagyok, és ez a probléma nem mostanában merült fel bennem. Sokszor gondoltam arra hogy valami baj van velem, és igen bevallom Tiktokon láttam egy erről szóló videót, de ez inkább számomra arról szólt, hogy talán mégsem csak beképzelem. Inkább rávilágított arra, hogy jobban utánna nézzek. Több orvosi videót megnéztem, cikket olvastam stb

Nálam már nem normális szinten van az hogy "hupsz elfelejtettem", "hoppá nem figyeltem" stb és ez sajnos a munkámon is meglátszik. Töbször váltottam munkahelyet, mert nem tudtam bizonyos utasításokat felfogni, értelmezni, lassan reagálok, elfelejtem stb. A párom pl beszél hozzám mesél valamit, ott ülök, halgatom, és nem értem amit mond. Kérnem kell hogy ismételje, tekerjük vissza stb

nov. 17. 23:27
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

Mert nem fogod elég erősen a gondolataidat. Hiába kapnál diagnózist, akkor is csak annyit mondanak, hogy menj el fejlesztőre. A figyelemzavar enyhíthető gyakorlással. Tudom, mert nekem is pontosan ez volt, a mai napig nehezemre esik de odafigyelek rá.

Tehát fegyelmezd meg magad és gyakorold a koncentrációt. Egy idő után meg fogod szokni.

#23:07 voltam.

nov. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%

Figyelemzavaros ADHD magasról telibe van fosva. Csak a hiperaktiv az amit ténylegesen tudnak "kezelni", gyógyszert írni rá, stb.


Ettől függetlenül #5 befoghatja, és csücsülhetne a havi 70 ezres nyugdíján. Ezek a "jajj a mai tinik" kiéget,főleg a depressziós rész.

Nyugodtan kapd fel magad és menj háborúzni, aztán remélem ott is maradsz. Az ilyenekre nincs szüksége a világnak, te 40 éve kiutált gyerek.

nov. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt róla valami diagnózis általános iskolás koromban, hogy figyelemzavaros vagyok. Szerintem biztos, hogy ADHD, és nem kicsit.

Mások is meg szokták jegyezni hogy vannak fura dolgaim.

Hiperaktivitás-lustaság ötvözete, nem tudok egyhelybe ülni, járkálok fel alá ok nélkül csak hogy ne egyhelybe álljak. Ha valamit tanulnom kéne ami nem érdekel, azt veszem észre hogy elkezdem olvasni és nyitott szemmel alszok aztán kicsit később magamhoz térek elkezdem megint aztán valameddig eljutok és kezdődik ez előlről. Pedig amúgy az emlékezetem/memóriám elég jónak számítana. Ami kicsit is érdekel még jobban rápörgök mint bárki más, sokkal jobban megjegyzem meg ilyesmi.

dec. 7. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!