Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epekovem van meszes 23 mm-es...

Epekovem van meszes 23 mm-es érdemes e műteni?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkerdezni,hogy érdemes e epehólyagot epekovel együtt laporoszkopos műtéttel eltávolítani?eddig ha azt etkezesre odafigyelek,teljesen panaszmentes vagyok.nem tudom,hogy ez a nagy kő vagy a kis kő ami veszélyes?! Valaszokat köszönöm.

nov. 22. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem leszel mindig panaszmentes, és kialakulhat olyan szövődmény, ami miatt laporoszkóp sem használható.
nov. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Inkább a műtét. Tudom, hogy senki sem akarja könnyen elfogadni, hogy műteni kell. Én is halasztgattam, elvégre a vérképben semmi kóros nem volt, a végére már görcsölgettem.

A szövettanból kiderült, hogy gyulladt volt, ki volt fekélyesedve és a következő lépés a perforáció lett volna.

Mindezt tök szép vérképpel, uh-n sem látszódott a gyulladás. Hasonló nagyságú volt a kő, mint neked.

Most már jó, hogy túl vagyok rajta.

nov. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Nekem vagy 10 éve vették észre ultrahangon hogy epekövem van


Azóta is megvan.

Nekem anno azt mondta a doki hogy ha nem okoz panaszt nem kell müteni.


Hallottam olyanoktól akiknek kivették az epehójagjukat, hogy utána elég komoly emésztési gondjaik voltak/vannak, főleg ha sokat és zsírosat esznek.

Én ezért se igyekszek mgeoperáltatni magam.


Amugy valóban lehet baj belőle, ha nincs szerencséd akkor elindula kő és akár méga hasnyálmirigy vezetékét is elzárhatja és kapsz egy hasnyálmirigy gyulladást ami nem gyerekjáték


tehát ha tutira aakrsz menni kiveteted.

nov. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp műtesd meg magad,mert időzített bombán ülsz!Lehet,hogy most nincs tüneted,de hidd el,lesz!Meg ott van a hasnyàlmirigy gyulladás veszélye is..meg kell szabadulni tőle minél előbb,én is azt tettem és mint kiderült mèg időben.Krónikus gyulladásban volt az epehólyagom és több kövem is volt!Ez műtét után derült csak ki.
nov. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező hogy vagy?Megműtöttek?
jan. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!