Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aranyér/végbél vizsgálatra...

Aranyér/végbél vizsgálatra hogyan kell/lehet/érdemes készülni?

Figyelt kérdés

Az alábbi szolgáltatáscsomagot tervezem igénybe venni:


Végbéltájék vizsgálata, anoscopia, rectoscopia, rákszűrés, konzultáció.


Úgy 2 hete fáj a fenekem, nagywczéskor szokott vérezni is.

A napokban a székrekedés is jellemző.


2023. okt. 13. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Mindenképpen fogsz kapni bélmosó folyadékot szájon át előtte való nap, akkor már enni sem lehet sajnos. A beavatkozás kellemetlen ugyan, lehet választani, hogy min. szedációval, éber szedációval, vagy akár altatásban végezze az aneszteziológus (magánszolgáltatónál legalábbis biztos lehet választani, ott maximum az anesztes kontraindikalhatja az altatást általában, ez az ő felelőssége, egy beteg átláthatósága esetén számos tényezőt kell figyelembe vennie).
2023. okt. 14. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Rettenetesen borzalmasan hangzik, ha a folyamat valóban így történik :(


A kérdés kiírása óta beszéltem egy ismerősömmel, aki volt már rectoscopián, és esetében semmiféle koplalásra, folyadékra, altatásra sem került sor.

2023. okt. 14. 10:08
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Amit az 1-es írt az vastagbéltükrözésnél van így, a kérdésben viszont arról szó sincs.

Végbéltükrözésnél szerintem semmi ilyesmi nincsen,legalábbis nekem nem volt.

Gyors, de rohadt kellemetlen vizsgálat.

2023. okt. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm.


Így 2 fokkal szimpatikusabb, de a kellemetlenségét mindenféle tapasztalat nélkül is biztosra veszem.

2023. okt. 14. 12:43
 5/8 anonim ***** válasza:
14%
Ha a vastagbéltükrözéstől félsz ne tedd a koplalás a legrosszabb az egészben. Ha altatnak v boditas van nem gaz alszol egyet viszont ha gyulladtak a belek azt passzolom..ezek nélkül nem vállalnám be most sem.
2023. okt. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A koplalás rám férne :) de egyébként, ha jól értelmezem, nem része a szolgáltatásnak a vastagbél tükrözés.

Aztán sajnos majd biztos annak is eljön az ideje, mint mindennek.

2023. okt. 16. 08:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos. Ha nincs tünet fiatal vagy ok nélkül nem fognak szerintem, ha családban előfordult és 50 felett vagy akkor ajánlatos 5 évente. Előbbinél nem tudom milyen időközönként.
2023. okt. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagypapámnak 85 éves kora környékén vastagbél rákja volt, így jobb félni, mint megijedni.

Egy biztos, idővel a rendszeres szűrés okos döntés.

2023. okt. 17. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!