Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valami történhetett az agyamma...

Valami történhetett az agyammal? 26/N

Figyelt kérdés

Azt hiszem 2-3 éve vettem észre, hogy olyan fura a fejem. Van mikor ájulásérzet jön rám, mint aki mindjárt összeesik, és a memóriám is egyre rosszabb. Nem tudok semmit megjegyezni. Mond valamit a munkahelyen a kollégám vagy a főnök, és pár perc múlva elfelejtem. Már kicsit bosszantja őket, hogy mindig mindent 2x kell elmondaniuk. Azt hiszik nem figyelek. Most már mindent írok fel a telefon jegyzetébe, mert semmi sem marad meg a fejemben. Pl hogy munka után hova kell mennem, boltban mit kell vennem, gyógyszereket kell iratnom, időpontot kell kérnem fogászatra, stb, de sokszor a jegyzetet is elfelejtem megnézni, aztán este jut eszembe, hogy oh megint elfelejtettem ezt meg azt. A másik: nehezemre esik leírni a 4-es, 5-ös és 7-es számokat. Rendesen gondot okoz a leírásuk, ami gáz, mert, ha gyorsan kell írnom a munkahelyen ezeket a számokat, akkor lelassulok a munkában, mert nehezemre esik leírni. Mintha lefagyna az ujjam. Ez az, ami a legjobban megijeszt. Tegnap sok számot kellett leírnom, amiben főleg az 5-ösből volt sok. Majdnem sírtam többször is az 5-ösöknél, mert nem tudott a kezem megmozdulni, mindig megálltam és erőt kellett vennem magamon, hogy leírjam. Akkor vagyok gondban, mikor gyorsan diktálnak, és megállok ezeknél a számoknál. Néhány betűvel is így vagyok. Mi lehet ez? Még ilyenről soha nem hallottam.

Egyébként epilepsziás vagyok és bipoláris zavaros. 3x voltam covidos. Van ezeknek köze ehhez?



nov. 24. 22:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Lehet valami agysérülés nyoma, az epilepszia miatt. Semmi köze a többi felsorolt dologhoz.

Illetve lehet valami gyógyszer miatt is amit szedsz epilepszia ellen vagy bipoláris zavar ellen.

nov. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Epilepsziának lehet köze, mert egy-egy roham adott esetben megzavarhatja a központi idegrendszerben különböző neuronok adatátvitelét. A többinek nem hiszem, max pszichés alapon.
nov. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Különben amit leírtál az AFÁZIA tünetei. 1 es voltam
nov. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szerintem az epilepszia miatti agyserülés miatt lépett fel afázia. Nem jarsz rendszeresen neurológushoz?
nov. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Éves kontrollra járok
nov. 24. 23:02
 6/19 anonim ***** válasza:
Biztos időleges afázia. Elmúlik.
nov. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Mikor múlik el? 2 vagy 3 éve tart. Utánanéztem, és az is igaz, hogy nem találom a szavakat. Körbe írom a dolgokat, személyeket, mert nem jut eszembe a nevük. Viszont azt írja hozzá, hogy stroke-tól, agyvérzéstől, agyi daganatos megbetegédésnél van. 2 éve voltam MRI vizsgálaton, ami jó volt.
nov. 24. 23:10
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Most ezt epilepszia is tudja okozni, ha hiszed, ha nem, mert károsítja az agyszövetet, a heg. Ami marad egy sérülés után. Sajnálom. Ne stresszeld magad. En helyedben kérnék valami állami támogatást. Nem tesz neked jót hogy kínlódj a munkaba es sírj és szorongj dolgok miatt amikről nem tehetsz! ❤️
nov. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran van roham? Es milyen mértékű ? Csak ha van kedved erről beszelni
nov. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%

Komolyan ha ilyen gond van akkor mièrt nem az első a doki?

Hogy lehet valaki ennyire felelőtlen hogy már 2-3 éve ez megy?

A normális ember ha már ilyen szinten van akkor azonal megy orvoshoz...

Borzalmas hogy ennyire lszrod a dolgot és itt gyakorin várod a választ

nov. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!