Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jo ez a kardiológiai lelet? ...

Jo ez a kardiológiai lelet? Jelenti azt h nem volt infakrtusom?

Figyelt kérdés

STÁTUSZ Puha sejtes alaplégzés. Pleurális dörzszörej, pericardiális zörej nem hallható.EKG:94/min sinus ritmus, norm PQ, Kp tengelyállás, ismert inkomplett JTSZBEchocardiographiaÉp ao. gyökben ép, jól separálódó ao. bill. AortaVmax: 162 cm/s. Aorta felett mérhető csúcsgrad 10,6 Hgmm. AInem dopplrerezhető. Mitr. bill. ép, jól mozog. E/A: norm. Bal pitvar norm. tág 32 mm. (norm. haránt <40mm,hossz <50mm). Bal kamra norm. tág 30-50 mm. (norm. <40-55mm). Septum és a hátsó fal 9-9 mm vastagok, jólmozognak. Körülírt falmozgászavar nem látható. EF: 72% (norm. >50%). Jobb kamrai nyomásterhelés nincs. Normtág jobbszívfél. PF. nincs


35/F


nov. 25. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

A lelet alapján a szív strukturális és funkcionális állapota optimálisnak tűnik. Az elektrokardiográfia (EKG) sinus ritmust és normális PQ-időt mutat, ami normális elektromos aktivitásra utal. Az echokardiográfiás eredmények szerint az aorta billentyű mozgása és struktúrája normális, a bal kamra mérete és ejekciós frakciója (EF, amely a szívciklus során a bal kamrából kilökött vér mennyiségének százalékos arányát jelzi) szintén a referenciaértékeken belül van. Nincs jel a bal kamra falmozgásának zavarára, ami szívinfarktusra utalhatna. A jobb kamra nyomásterhelése szintén normális, ami kizárja a pulmonális hipertónia jelenlétét.


Ezek alapján a lelet nem utal szívinfarktusra vagy egyéb súlyos szívproblémára.


Dr. G

nov. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


De ha jól értem, semmi garantálja,hogy mondjuk 2 nappak a lelet után infakrtusom legyen?


Vagyis ez egy pillanatnyi allapotra utal csak?

nov. 25. 20:49
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
A kardiológiai lelet csak a vizsgálat időpontjában állapítja meg a szív állapotát, és nem jelent garanciát a jövőbeli eseményekre. A szív- és érrendszeri betegségek, mint például a szívinfarktus, dinamikus folyamatok, és kialakulásukat több tényező is befolyásolhatja, szóval pusztán a lelet alapján nem lehet teljesen kizárni a szívinfarktus bekövetkezésénel a valószínűségét (még akkor sem, ha a lelet alapján erre csekély a valószínűség).
nov. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Jól ertettem hogy kardiológus vagy?


A lelet alapjan csekély az esély infakrtusra?

nov. 25. 20:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Dr. G-vel teljesen egyetértve, annyival egészíteném ki, mely egyben válasz a kérdésedre is, hogy myocard. infarctusra hajlamosító zsíros plakk valamely koszorúérben való jelenléte esetén, az adott ér területének megfelelően minden bizonnyal áramlási zavar, ill. maga a konkrét szűkület, esetleg plaque látható lett volna, és ez szerepelne a leleten.

Szóval, ez egy negatív (a szó pozitív értelmében :) ) cardialis státusz.


Dr. ED/sürg-oxyol., anaesth-int.

nov. 26. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Orvosok!


Köszönöm a válaszaitokat!


3-4 éve jarok kardiológiai kivizsgálásokra mellkasi fájdalommal, ami karba sugarzik, vagy csak a bal karom zsibbad.


Fél -1 évente megyek el.

Minden alkalommal történik ekg, ultrahang, 2 alkalommal terheléses EKG is.

Minden minden negativ.

Nagy ritkán belekerül a leletbe hogy MI jelzett, vagy 1 alkalommal hogy relax zavar. De mindig azt mondják hogy ez nem számít.


Az utóbbi 1 hónapban többször is mérettem troponin szintet ami mindig normális volt.

Ugye készült szerdán ez a lelet ami csatoltam ( a professzor ur 2.5 mg nebiletet javasolt tachycardia miatt, ennek a felét szedem csak, mert régen szedtem már 2.5 mg-ot, de alacsony (50) lett tőle a pulzusom, szedultem)


Tudni kell rólam, hogy panikrohamjaim is vannak, erőssen szorongó, hipochonder vagyok.


Nagyon nehezen tudatosul bennem hogy nem infakrtusom van, és ez tönkre teszi a mindennapokat is.


De akkor ha jól sejtem, annyira nem kell ezeket komolyan vennem?.


Sportolok, sokat kirandulok, kardiozok stb.


Mit lehetne még tennem,hogy ne ezen aggodjak?


Egyáltalán karfájás mellkasi fájdalom nélkül az infarktus jele is lehet?



Köszönöm nektek!

nov. 26. 07:17
 7/8 A kérdező kommentje:

Jah igen.

Másfél hónapja volt egy melyvenas trombozisom.

A vadliban egy kísérő venaban volt, 1 hétre rá már feloldódott a rög, készült kontroll UH, mellkas CT, és szedem az antikoagulanst is.

nov. 26. 07:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Hiányolom az aorta ascendens, aorta descendens méreteit.
febr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!