Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miket jelentenek a kardiológia...

Miket jelentenek a kardiológiai lelet fogalmai?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek. Meg tudná valaki magyarázni az alábbiak jelentését? Előre is köszönöm.


RR: 120/80, EKG: FR:108 sin tachycard. STD nincs.

cor: ritm. tiszta szivh.

Carotisok felett zörej nincs.

Echo: BP: 40, jp: 34, E/a: 71/51, dt:161, TI,MI,AI, nincs, bk:35/23, EF: 64% Teich, AS nincs, falmozgások jók, pf nem látható, jó BKF



2018. dec. 18. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Az RR az a vérnyomás

(teljesen normális)

2018. dec. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Carotis

(nyaki főverőér)

2018. dec. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A pulzusod magas egy kicsit, ha ez folyamatosan fennáll, akkor tényleg tachycardia. Nem kell megijedni tőle, gyógyszerrel megoldható. A kardiológussal nem beszéltetek erről?

Még egyet tudok: koszorúér-szűkületre utaló jel nincs.

2018. dec. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvosom hogy teljesen rendben van a pulzusom, szerinte minden normális.
2018. dec. 19. 02:38
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Hát pedig nem. A nyugalmi pulzus normál esetben 60-80 között van. Még 100-ig nem olyan vészes, de afölött már egyértelműen tachycardia. (Ez szerepel is a leleteden.)

Méregesd magadnak a pulzusodat naponta háromszor, egy héten át. Nyugalmi helyzetben, tehát bármilyen fizikai aktivitás után legalább 5 percig ülni vagy feküdni kell, és utána. Ha sokszor magasabb 100-nál (vagy ébredéskor 80-nál), akkor keress egy másik orvost.

2018. dec. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
108 as frekvencia az semmi :D majd akkor van baj ha nyugalomban konstans magas. 100ig normális. 108 úgy, hogy valószínüleg izgultál is a vizsgálatnál tökéletes. ne aggódj. főleg hogy a vérnyomásod is teljesen rendben van :)
2019. jan. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szóval igaza van az orvosodnak..nem is értem miért kérdőjelezi meg bárki is :D
2019. jan. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert

1. A leleten is szerepel, hogy TACHYCARDIA

2. Mert a 108 tényleg az. Ld. pl. a Mayo Klinika oldalán:

"Tachycardia occurs when an abnormality in the heart produces rapid electrical signals that quicken the heart rate, which is normally about 60 to 100 beats a minute at rest."

[link]


Plusz "érdekesség": tachycardiás vagyok, ALACSONY vérnyomással (szisztolés érték általában 100 körül). Na, erre varrj gombot. :P

5. voltam.

2019. jan. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mire varjak gombot?

Igen tachykardia van 100/perces frekvencia felett. Én csak azt mondtam, hogy ez nem jelent semmit mivel esélyes hogy az okozta hogy a mérésnél izgult. Illetve nem egy nagyon extrém mértékű.


Az hogy alacsony vérnyomás mellett vagy tachykard az meg egy teljesen érthető dolog, mivel a szervezet kompenzal ha alacsony vernyomasod van és ezért leszel tachykard.

2019. jan. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!