Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gerincsérv kezelése műtét...

Gerincsérv kezelése műtét nélkül, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja jött ki a gerincsérvem, járni csak nagy fájdalom árán tudok azóta, így inkább csak pihenek, illetve gyógytornát kell csinálnom. Műteni (egyelőre) nem akarnak.


Aki hasonló helyzetben volt, sikerült idővel a gyógytorna segítségével enyhíteni a fájdalmat és elkerülni a műtétet? Ha igen, mennyi idő alatt?


nov. 25. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Végig dolgoztam, 3 év után már félmaratont futottam úgy, hogy előtte nem futottam.

De ha úgy gondolod neked megparancsolták a gyógytornát, akkor semmi jóra ne számíts.

Ha figyelsz a testedre és kipróbálsz 1000 féle tornát miután megszűrted a 10000-ből, akkor meggyógyulsz.

nov. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem évek óta jó már, pedig okozott kellemetlen napokat...gyógytorna kellett, de leginkább az segített, hogy tudom mit nem szabad csinálni. Pl nem felülésezek, nem hajolok előre nyújtott lábbal, nem futok (igen, nekem pl a futás rontja), nem biciklizek, normális matracon alszom stb

Persze mindenki egyedi, viszont van remény, hogy javul.

Az alapszabály, hogy ami fáj, azt ne csináld! Gyógytorna esetén se! Ha egy mozdulat, gyakkorlat több az a "kicsit érzem azért", azt hanyagold. Persze csak akkor, ha azt a sérv okozza.

nov. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*gyakorlat több, mint a "kicsit érzem azért"
nov. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon fáj a nyaki gerincsérvem, február óta gyógytorna, most újra vissza reumatológiára , megint gyógytorna kell.

Szerintem egyszerűen van akinek nem segít, csak az orvosok nem értik 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

dec. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!