Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ugye Algozone(Algopyring...

Ugye Algozone(Algopyring olcsóbb változata) el lehet törni kettőbe?

Figyelt kérdés
Az algopyrinen van felező vonal, ezen viszont nincs. Gondolom nincs jelentősége? Nem marja jobban a gyomrot,ha kettőbe töröm ? (Azert kerdezem, mert vannak gyogyszerek, amiket kifejezetten nem szabad felezni)
nov. 29. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Persze, de minek?
nov. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha filmtabletta, akkor van rajta egy film bevonat, ami megakadályozza, hogy már a gyomorban is feloldódjon, tehát csak a bél enzimek hatása után a belekben oldódik fel. De ez a széttörhetőségben is megmutatkozik. ha könnyen széttörhető, akkor törd szét. Viszont minden ilyen információ megtalálható a betegtájékoztatóban, tehát olvasd el.
nov. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

22.

Nincs belekben oldódó algopirin változat!

nov. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első: mert nehezen nyelek le gyógyszereket és így könnyebben csúszik :)
nov. 29. 11:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs rajta vonal, akkor nem. De miért kéne félbetörni?
nov. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9%

4.

1 vagyok, törd porrá és kapszulázd be

nov. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a Flamborin cseppeket szoktam használni tabi helyett, cseppekkel finomabban lehet adagolni a metamizol dózist.


20 csepp = 1 ml = 500 mg;

1 csepp = 25 mg

nov. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek! Végül kettőbe törtem es úgy vettem be, nem lett tőle semmi hasfájás vagy hasonló!:)
nov. 29. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!