Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezekkel a májértékekkel hova...

Ezekkel a májértékekkel hova tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Zsírmájam van évek óta, és kezdődő cukorbetegségem, amit diétával és gyógyszerrel tartunk kordába. Elhízott vagyok, nem is kicsit. Úgy egy hónapja nagyon magas májértékeket talált a labor, az ultrahang kifejezetten nagy zsírmájat, de tiszta epeutakat,epét, vesék, hasnyálmirigy, minden rendben van. A jobb bordaív alatt, főleg esténként gyakran érzek nyomást, nem folyamatosan, de sűrűn előfordul.

Hepatológiára kellett ma mennem, ahol a vérvétel még magasabb értékeket mutatott, mint az előző, pedig kifejezetten odafigyeltem az étkezésemre,alkoholt nem fogyasztok. A doki elintézte annyival, hogy ne egyek, amíg le nem fogyok, de azért szerintem ennél többet is kellene ezzel kezdeni. Ok, hogy fogyjak le (bár olyan egyszerű lenne, hogy csak simán nem eszek), de eddig nem voltak ilyen magas értékeim. Szerintetek hova tudnék még ezzel elmenni?

Az értékek:

GGT 75

GOT 127

GPT 151



2023. nov. 30. 21:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Valami rendszeres gyógyszer?

Milyen gyakran nassolsz napraforgót?

2023. nov. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Rakass a gyomrodba szilikon ballont, ha másképp nem tudsz lefogyni.
2023. nov. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Igen, az IR-re is szedek gyógyszert Merckformin Xr-t, és Hashimotom is van, arra Letroxot szedek.

Napraforgó kb heti 3-4x

2023. nov. 30. 23:26
 14/27 A kérdező kommentje:
Gyomorbypasst és egyebeket nem rakatok, egyrészt elég drága műtét, másrészt komoly is, és nem szeretnék emiatt rizikót.
2023. nov. 30. 23:28
 15/27 anonim ***** válasza:

Csökkentsd minimumra a zsírt először, a napraforgót meg teljesen hagyd el.


Ne azért csökkentsd le a zsírt, mert maga a zsír hizlal, vagy egészségtelen, ez bullshit, hanem azért, mert a rossz minőségű, avas zsír, pontosan ilyen máj eltéréseket tud okozni.


A napraforgót meg azért írtam, mert a gagyibb gyártók napraforgóit én szinte mindig brutál avasnak érzem.


Ha ez nem oldja meg, akkor a gyógyszerek lehetnek még, de azokat elhagyni csak orvos irányításával lehet, vagy csökkenteni, vagy helyettesíteni.


Ha végképp semmi, akkor valószínűleg az elhízás a baj.


Amúgy ha kaja váltja ki, akkor 3-4 napon, de max 1 héten belül gyönyörűen látszódik a vérképben.

2023. nov. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
51%

Szóval kaja szinten: bármi, ami avas, kesernyés, ízhibás, azt hagyd el! Magvak, gabonák, olajok, még akár a sajtok is lehetnek.

Hagyatkozz a szaglásodra és az ízelésedre!

Ami jó ízű, friss, kellemes illatú, azzal nem lehet baj.

2023. nov. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Avas zsír? Oliva vagy napraforgó olajjal főzök, 99%ban szárnyahúst eszem.

Nálam sokkal brutálisabban étkező emberek vérképe tökéletes. Én értem, hogy ez gond, nagyon is, de ezenkívül még félek, hogy van valami egyéb ok is, mert csak a heti 3 csomag napraforgó miatt, nem lenne 5x nagyobb az értékem.

2023. nov. 30. 23:35
 18/27 anonim ***** válasza:

Tökéletesen tudom, hogy miről beszélek.

Tökéletesen tudom, hogy mekkorák az értékeid és mennyinek kéne lenniük.

Pontosan tudom azt is, hogy a rossz minőségű ételek milyen komoly eltéréseket tudnak okozni.


Az olíva és a napraforgó olaj olyan szépen tud avas lenni, ahogy nem is gondolnád.

Abban igazad van, hogy a mennyiségek nagyban számítanak.


Mi számít nálad brutális étkezésnek? Én egy gagyibb gyártó zabpelyhéből ettem napi 2-300grammot, amikor hasonló volt és azonnal elmúlt, amikor abbahagytam/jobbra váltottam és visszajött, amikor újra azt ettem. Aztán ugyanúgy elöjött más avas ételnél is.

Kb 10 körüli vérképet csináltattam abban a fél évben, amikor ezt próbálgattam.


Amíg nem csináltak egy normális hasi ultrahangot, esetleg elasztográfiával, addig nem lehet semmit biztosra mondani. Nyilván ez prioritást élvez.

2023. nov. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Hasi ultrahang volt. Ott csak a zsírmájat látták egyéb eltérést nem.
2023. nov. 30. 23:47
 20/27 anonim ***** válasza:
Akkor a gyógyszerek és a kajálás a kérdés.
2023. nov. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!