Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha vesekövem lenne, azt...

Ha vesekövem lenne, azt melyik vizsgálat mutatja ki a legmegbízhatóbban?

Figyelt kérdés

Hasi/kismedence UH-on voltam ott nem láttak követ. De néha vannak enyhe és tompa görcs jellegű fájdalmaim pont ahol a vesém van, jobb oldalt.

Más tünetem nincs.



dec. 1. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Az ultrahang. Mástól is lehet vesegörcs, vagy esetleg lehet vesehomok, ami nagyon apró, ezért nem mutatják ki (?), de azzal meg nem kell szerintem foglalkozni.
dec. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Fajtától és mérettől függően Ultrahang vagy natív vese röntgen kimutatja. Ha elzáródást okoz kontraszt anyag is megmutathatja a helyét .
dec. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ahogy 2-es írja, van amit natív vese mutat ki, nekem anno még CT is kellett.
dec. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Vesegorcs még fertozestol is lehet? Vagy rosszul gondolom?

Tehat, akkor, ha az UH-on nem láttak követ jó eséllyel nincs, ugye?

dec. 1. 23:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha kicsi a kő vagy nem olyan összetételü azt nem fogják UH alatt látni. Lehet olyan kicsi, hogy most jön ki. Ilyet tudod meg okozni a vese homok is amit kezdő doki nem fog észre venni. De egy sima vizelet vizsgálat ki tudja mutatni az üledék alapján. Ha nincs semmi akkor felfázás és fertőzés okozhat még ilyet. Ha ennyire nem biztos a dolog kérj egy vizelet vizsgálatot. Ilyenkor viccesen azt mondják igyál sok sört ,mert attól többet kell pisilni , nyilván minta adás előtt nem iszol.
dec. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon koszi mindenkinek!
dec. 1. 23:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Natív CT.
dec. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Van sajnos olyan, ami UH-n nem látszik. Nekem anno azért volt vesegörcsöm, mert éppen olyan vitaminokat szedtem, ami miatt vesékben üledék képződött, amikor kiürült, akkor ezek felsértették az egész mindent és emiatt volt, mondta urológus is, hogy ezeket nekem nem szabad szedni. Ettől is lehet, van aki hajlamos erre.
dec. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolso: melyik vitaminok ezek?
dec. 2. 09:47
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én a Helvetia vitaminokkal jártam így, de lehúzni nem akarom, mert lehet csak én jártam így vele. Tőlük volt az Immuno komplex, a fogyasztást segítő (nem tudom a nevét), D vitamin, Q10.
dec. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!