Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet Covid, vagy inkább...

Ez lehet Covid, vagy inkább valami hasmenéses vírus?

Figyelt kérdés

Üdv!


Férjem tegnap már nem igazán volt jól, de csak annyi volt a baja, hogy fájt a feje és egyszer ment kicsit a hasa. Lefekvéskor mért lázat, csak hőemelkedése volt. Éjjel viszont egészen reggelig ment többször is, szinte víz jött csak olyan hasmenése volt. Ami megijesztett, hogy reggel csattanásra keltem fel és ájultan találtam a mosdóban. Szerencsére gyorsan magához tért, itattam, aztán aludt egy nagyot és azóta szerencsére nem volt wc-n.

Egyébként be nem lázasodott, akkor sem volt neki, fájdalmai se voltak, csak kimerültség és a hasmenés. Arra tudok gondolni, hogy leeshetett már a vércukra, vagy a vérnyomása reggelre, mivel szinte semmit nem evett/aludt és hirtelen kelt fel a wc-re menet. Természetesen beszéltünk dokival, csak diétát mondott, illetve folyadékot.


Egyik barátnőm most azt mondta, hogy ugyanilyen tünetekkel volt Covidos, valamint nála is volt ájulás mellé. Azt hallottam, hogy lehet tünete a hasmenés, de ennyire? Van akinek ugyanígy zajlott?



dec. 6. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Ha nincs emellett légúti tünet, akkor szinte kizárt, hogy covid.
dec. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Juhu és úgy tűnik, hogy benyaltam én is basszus.. Ilyen rövid idő alatt. Pedig szétfertőtlenítettem mindent, meg szellőztettünk is.
dec. 6. 19:56
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

2

Látod ezért felesleges a sok fertőtlenítés, maszk oltás ugyis elkapod ha kell.

dec. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
#3 Ez hülyeség...
dec. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#3

Nem felesleges a fertőtlenítés. Mivel bármilyen vírus, de főleg a calici tapintás útját terjed át wc-zés után.

Ezért kell wc-t, kilincseket, kapcsolókat..

Csak az a baj ezekkel, hogy baromi könnyen fertőz, mert aeroszol formában is el lehet kapni. Viszont nem mindenkinek ugyanolyan az intenzitás.

Az se biztos, hogy ez Covid, szóval az oltás irreleváns itt.

Más nem kapta el a lakásba eddig, szóval lehet nem fele

dec. 6. 20:58
 6/14 A kérdező kommentje:
Felesleges*
dec. 6. 21:00
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

Jobbulász Kívánok! Valamik nagyon terjengenek a levegőben elég durván. Nálam szerintem influenza volt 2 hete,mert azthittem feldobom a pacskert. :/

Igyatok sok folyadékot!! Férjedből kiindulva,fel is borult a szervezete a folyamatos hasmenéstől,szóval pótoljátok amennyire tudjátok és vigyazzatok egymásra.

dec. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7

Köszi!

Nálam még enyhébb a dolog, remélem nem durvul be, imádkozom érte. Ő most végig aludta az éjszakát, tegnap hajnalban/reggel volt neki durva, utána lecsengett. Valami tényleg van most amúgy, egy barátunk is írt, hogy 39 fokos láza van, férjem családján is átment valami, itt ilyen fura gyengeség hőemelkedéssel. Pedagógus barátom is mondja, hogy potyognak most ki a gyerkőcök eléggé.

Páromba én erőltettem le rehidratációs oldatot, a doktor asszisztens azt mondta nekem első nap ne egyen, be igyon(??) de hát mondtam neki, hogy inni szerintem kéne, apró kortyokat legalább ebből az oldatból. Kiszáradt volna különben szerintem.

dec. 7. 08:43
 9/14 anonim ***** válasza:

Lehet, azt mondta, ne egyen, DE igyon, ki tudja.

Persze, hogy innia kell, nem is keveset!

Jobbulást!

dec. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9

Én is azt hittem, vissza is kérdeztem: Ne igyon?? Azt mondja ezt szokta mondani a doki, mert az csak ront a helyzeten az első kritikus napon.

De hát mondom én azért itatnám őt kortyolgatva ilyen hasmenésre való oldattal - egyébként amiről a gyógyszerész azt mondta nekem, hogy nem hogy egész nyugodtan, hanem egyenesen KELL vele kortyoltatni tünetek alatt is - azt mondta rá végül az asszisztens az belefér. Szóval egy tasakot azért leerőltettünk.

dec. 7. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!