Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Édesapám oxigénmaszk mellett...

Édesapám oxigénmaszk mellett is 85%-os véroxigén szintet produkál, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most kelt fel nemrég arra, hogy fullad. 78 volt az oxigén szintje így mondtam vegye fel a maszkot és bekapcsoltam neki az itthoni oxigén gépét. 20 perce megy azonban csak 85 százalékra ment fel a szaturáció.


Ez normális nála? COPD-s meg szívelégtelen. Vagy vigyem ügyeletre? Neten semmit nem találok, zaklatni meg nem is tudnék kit mivel nincs eüs ismerősöm.



dec. 10. 00:50
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Ügyeletet felhívni esetleg? Ők még tudják mondani azt is, hogy szükséges-e bevinni őt
dec. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha 85% ala esik akkor menni kell az ügyeletre
dec. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Alapvetoen nem lenne szabad levennie a maszkot, es allando 2 L-en kellene tartani, minimum (ha az orvos tobbet irt elo, akkor kovesd az utasitasat a beallitasnal)

A jelenlegi helyzetben hivd fel az ugyeletet tanacsert (a korhazban is csak maszkot kapna emelt szinttel)

dec. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

85% nagyon kevés. Én hívnám az ügyeletet/mentőt, mert attól is nehezen kaphat levegőt, ha a tüdeje vízzel vagy nyákkal van tele. Ezen önmagában nem fog segíteni az oxigén, ameddig le nem tisztul a tüdeje, amit csak kórházi körülmények között tudnak megtenni.

#3-as válaszolónak annyiban igaza van, hogy az oxigént valóban folyamatosan kéne kapni, mivel az állandó alacsony szaturáció károsítja a szerveket és mindegyik COPD-s betegnél ez alapvetően fennáll. Abban viszont nincs igaza, hogy a kórházban csak emelt oxigént kapna. Ott ki tudnák vizsgálni, hogy mi okozza a panaszokat. Ott tudnának neki adni vízhajtót, erős nyákoldót vagy hörgőtágítót.

dec. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Vegulis igaz 4, es, 90% alatt mar hivni kell a mentőt! 2 es voltam
dec. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na bocsi, hogy most reagálok.


Az történt, hogy felhívtam az ügyeletet, ott azt mondták hívjam a mentőt. Kijöttek a mentőktől ketten, megvizsgálták, kapott oxigént magasabb szinten de továbbra is 90 alatt volt az értéke így segélykocsit kértek. Utána kijöttek hárman, ők rendesen ellátták, kapott gyógyszereket stb stb aztán bevitték.


Ma már voltam bent és beszéltem vele, hálistennek jobban van.


Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!

dec. 10. 12:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást kívánok!
dec. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
dec. 11. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!