Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tudok segíteni egy...

Hogyan tudok segíteni egy alkoholistának a leszokásban?

Figyelt kérdés
Apukám súlyosan alkoholista emiatt váltak el az anyukámmal. Nagyon sok baja volt ebből pl ittas vezetés. Volt neki olyan kapszula amit a bőre alá építettek be, de kivágta magának. Mindenki ráhagyta a dolgot, mert meg mondta hogy előbb hal meg mint hogy félre tegye az alkoholt. Most viszont láttam rajta hajlandóságot elment ilyen piercinget csináltatni olyan mint a migrén piercing csak alkohol ellen. Az másik kérdés, hogy mennyire hiszek ebbe, de igazam is lett nem használ. Elhatározta hogy elmegy és a másik fülébe is belőveti ez adott egy kis remény, hogy most talán rájött hogy ez nem jó és ha beismeri akkor szerintem ez egy nagy előre lépés. Elég nagy lettem már hogy tudjak neki segíteni akár anyagilag valami kezelést, de elég fiatal vagyok és sajnos egyszem gyerekeként én kevés vagyok és az sem segít hogy egyedül lakik. Kapott egy kutyát az lett a lelkitársa vele megy munkába mindenhova boltig se megy nélküle tőlem kapta ez jót tett de nem tudom hogyan tudnék neki segíteni. Félek hogy ez a piercing is azért volt hogy azt mondja ő megpróbálta nem megy és hagyjam békén

dec. 11. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Addiktológia, elvonó, csoportos terápia... ezek azok, amiket neki kell megtennie. Amit te tehetsz, hogy folyamatosan érezteted vele a támogatásodat, hogy bármikor számíthat rád. És minél többet beszélni vele a problémáról, lehetőleg akkor, amikor ő is nyitott rá.
dec. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Sehogy. Ha ő nem akarja, akkor semmi sem fog segíteni.
dec. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja a kettes válaszoló. Édesapám is alkoholista volt, de sehogy nem lehetett rajta segíteni, mert évtized alatt semmilyen segítséget nem volt hajlandó elfogadni tőlünk.
dec. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Csak a támogatásoddal segítheted, de azon kívül mindent neki magának kell megtennie. Én 31 éve vagyok száraz alkesz, tudom, hogy iszonyat akaraterő szükséges lejönni a piáról. Azért is ódzkodnak a leszokástól, mert félnek a kudarctól. A kutya nagyon jó ötlet! Én annak idején kertet vettem,építettem rá, barkácsoltam, stb. Lefoglaltam minden percemet.
dec. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyházi helyre vidd, ott nagyon sokan kigyógyulnak.
dec. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos sehogy hiaba beszelsz vele annal rosszabb ...
dec. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!