Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a hosszan tartó...

Mi lehet a hosszan tartó szorulás oka/hogyan lehetne enyhíteni?

Figyelt kérdés
Már kb. 3 éve fennálló probléma, jártam több orvosnál, nem oldódott meg a probléma. Egy két hónapig javult a dolog,de az elmúlt 2 hétben megint rossz a helyzet. Nem távozik az, amit megeszem és szinte folyamatosan fel vagyok puffadva. Tavaly kiderült, hogy ételérzékenységem van tojásra és tejre.

dec. 12. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Só cukor liszt csökkentése , több alma narancs facsart citrom leve tea viz , szezon gyümölcsök .
dec. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5-6 darab aszalt szilva, meleg tej/víz/tea.
dec. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Eszel elég rostot? Napi kb 30 gramm kene. Melle napi minimum 2 liter folyadek. Ha az egyik nem eleg az szorulast okoz. Ha bem eszel rendszeresen tk gabonakat meg huvelyeseket meg naoi kb fel kilo zoldseget akkor ezeket be kene vezetni
dec. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bableveskúra :)
dec. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi okozza?

Sok csokit eszel, esetleg sok kakaót?

Nem mozogsz eleget?

Meg kellene találni a baj forrását.

dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Banánt fogyasztasz? Nekem az brutál szorulást okoz. Ezen kívül a zab,tápióka, bulgur, műzlik. Pedig ezek elvileg egészséges ételek.

Amitől viszont nagyon jól van az emésztésem: rizs,alma,őszibarack. Mostanában beiktattam napokat,hogy csak ezeket ettem és szuperül vagyok.

dec. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pedig a rizs is székletfogó.
dec. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Napok óta iszom hashajtó teákat, görcsöl tőle a hasam, de nem segít. Mindig is sok vizet ittam, minimum napi 3 liter vagy sima vizet vagy teát. Banánt nem ettem mostanában.
dec. 14. 00:33
 9/10 A kérdező kommentje:
Elmennék orvoshoz, de az elmúlt 2 évben se segítettek azon kívül, hogy általánosságokat puffogtattak. Ha valaki tudna Budapest környékén valami igazán lelkiismeretes szakembert ajánlani azt megköszönném. (Olyan orvost aki nem csak a pénzre hajt, hanem tényleg akar segíteni.)
dec. 14. 00:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Kezdj el mozogni aktívan, ez kihat a bélmozgásra, és az is aktív lesz
dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!