Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkohol lemondása utáni...

Alkohol lemondása utáni fáradság, ti hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés

24/f sajnos fiatalon elkezdtem (senkit nem hibáztatok, én voltam hülye).

A mindennapi lerészegedésről sikerült lassan letenni és most már nem is kívánom az italt, sőt az ittas állapotot sem.

Az a probléma hogyha semmit sem iszok másfél/2 hét után olyan hulla fáradt vagyok hogy semmit sem tudok csinálni. Régebb napi 10-12 óra munkát is bírtam, most az esti italozás 2 hét kihagyása után 8 óra után is hulla vagyok.

Próbáltam sétálni, miután a hétköznapi italozást is elhagytam autóval mentem munkába, próbáltam áttérni a biciklire, de örökké fáradtnak érzem magam.

Ha megiszok 2-3 sört újra, esetleg 1-2 felest, tele vagyok energiával.

Nagy előrelépés volt a mindennapi részegségből a kb hétvégente italozás, de számomra nem ezt jelenti az alkohol elhagyása.

Hogyan lehet ezzel megbírkózni?



dec. 13. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg az orvosodat. Vércukor, stb.
dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1 válaszolónak:

Volt vérvételem, mindent rendben találtak. (Ez azután volt, miután lemondtam).

Azelőtt pedig nem volt probléma (18 és 20 éves korom között rendszeres véradó voltam, addig nem ittam)

dec. 13. 22:53
 3/4 anonim ***** válasza:
A dopamin rendszernek idő visszaállni. A legjobb, ha nem igyekszel kedvezni neki. Előbb-utóbb "ráfüggsz az életre", és az lesz a legfullosabb. Nyilván aktívan kell tenned ezért, főleg fejben, tehát tényleg tudatosan sorra venni, mi mindenért tudsz hálás lenni, amikor akár csak egy kicsit is jobban akarod érezni magad. Magától beáll az egyensúly, csak az olyankor nulla dopamin shot életmód, nem fér bele ivás, legfeljebb csak nagyon-nagyon soká, akkor is max egy töredék adag.
dec. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs más lehetőséged, mint túlélni. Szar lesz, de ha kibírod, hogy ne igyál, akkor pár hét vagy hónap és visszaáll rendsre az energiaháztartásod.

Hajrá! Több olyan kéne mint te!

dec. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!