Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A lábam köze fent a combjaim...

A lábam köze fent a combjaim tövénél, miért viszketek nagyon? Köze lehet e a cukorbetegségemhez?

Figyelt kérdés
Több éve inzulinos cukorbeteg vagyok, a neurópathia kialakult, magas a vérnyomásom is, szív-érrendszeri betegségekkel küzdők. Kb egy hete kezdődött az hogy alul a combjaim tövénél, erős viszketések jönnek rám,nagyon kellemetlen ez utazásaim alkalmával, mert meg kell vakarni azt a részt, és sokan néznek. Másik problémám, az az, hogy a lábaim szárai vörösek a térdemig, ez nem viszket, de estére bedagadnak a lábaim. Szedem a vízhajtókat Furon kálimumot. Mi lehet az ok a két leírásom alapján? Valakinek voltak e ezek az okai? Mivel kezelte? Köszönöm szépen az értékelhető válaszokat.
dec. 20. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen, lehet a cukor miatt.


Exemnek csak inzulin rezisztenciája volt, és nála is ugyanez volt.

Beszélj az orvosoddal, hogy tud e valamilyen kenőcsöt adni ellene.

dec. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A háziorvosom tudja, de azt mondja az inzulin a cukorbetegség ellenszere, ezért a bármely testrészen történő viszketésre is az hatásos. Kérdésemre akkor miért viszket az inzulin mellett, azt mondta nem tudja.
dec. 20. 13:59
 3/12 A kérdező kommentje:
Minden nap zuhanyzom, és sokszor olyan büdös váladékozást is tapasztaltam ott azon a részemen, ahol az erős viszketés jelentkezik.
dec. 20. 14:00
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Az orvosod a betanult szöveget mondja, hiszen a pluszba bevitt inzulin a hasnyálmirigyet teszi tönkre. Ha valakinek emelkedett a cukra, akkor azonnal inzulinfüggővé teszik, ahelyett, hogy valós kezelést adnának.
dec. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A viszketésnek gombásodás is lehet az oka. Megnézte a háziorvos, vagy te látsz elváltozást azon a részen? Próbáld szárazon tartani, és hintőporozni. Ugye nem műszálas alsóneműt hordasz?
dec. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is bőrgomba lehet, naponta 1-2x lehet krémmel kezelni. Mindig száraz bőrre kell rákenni a krémet fürdés után / Canesten, Exoderil/. A hajlatoknál hajlamosak vagyunk beizzadni, a nedves bőrfelületen pedig könnyen megtelepszenek a gombák, pláne ha cukorbetegség is van a háttérben. Ez mindig hajlamosító tényező.
dec. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Még bőrgyógyász nem látta, de kértem beutalót, kaptam időpontot 2024. október 03. ra. A háziorvosom többször is nézegette, azt mondja a vakarástól ki van vörösödve az a rész, de egyéb elváltozást nem lát. Hát nekem olyan magas a vércukrom hogy sok sok egység inzulinokra vagyok rákényszerülve, sajnos idegi alapon van nálam a cukorbetegségem. Akkor a szakorvos nem mondott nekem olyant, hogy a sok inzulin tönkre teszi a hasnyálmirigyemet.Pedig már 23. éve inzulinozom magam. Egyébként normális bugyikat viselek, és száraz mindig ott, de valami fehér micsodákat szoktam néha vakarás kor a körmeimre ragadva észlelni. a háziorvosom azt mondta az normális folyamat. Most veszek a fenti krém egyikét rá, és megpróbálom.
dec. 21. 06:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy cukorbetegségtől inkább a nemi szerv és a végbélnyílás viszket. Lehet hogy a környéke is?

Jövő év okt-re kaptál volna időpontot? Nem írtad el?

Próbáld gombásként kezelni, a normális bugyikban jócskán lehet műszál, és ott amúgy is nehezen szellőzik, a gomba könnyen megtelepszik. A hintőporozást majd ne felejtsd el, ha már nem krémezed.

dec. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A nemi szervem környéke, sem a végbél nyílásom köre, nem viszket. A combjaim tövei belső részén, ahogyan a combjaim összeérnek ott viszket, de nagyon.Igen kenőcsöt ma meg hintőport is vásároltam.
dec. 21. 11:29
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 Az jó, de egyszerre csak az egyiket használd. Gondolom, ezt tudtad ,de azért ideírtam.

Tényleg jövő októberre kaptál időpontot?

dec. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!